קורס משחק מול מצלמה

חייכו, מצלמים אתכם! קורס משחק מול מצלמה הוא אחד הקורסים הנחשקים והמבוקשים ביותר על ידי סטודנטים למשחק. כיום, כמעט אין בית ספר שלא כולל בתכנית הלימודים שלו את הקורס הזה.

img

כל מה דכדאי לדעת על קורס משחק מול מצלמה

מדוע חשוב לדעת לשחק מול המצלמה, האם ישנם שחקנים שפוחדים מהמצלמה ואיך באמת משחקים אל מול המצלמה? כל התשובות, לפניכם:

חושבים שגם אתם יכולים?

שוברים את המיתוס: גם שחקנים פוחדים ממצלמה

כמו אודישנים, כך גם לימודי משחק המון פעמים מסתמנים כלימודים שמתאימים רק לאנשים בעלי ביטחון עצמי. בפועל, לא מעט מהשחקנים הגדולים ביותר שאתם מכירים מעידים כי הם סבלו מפחד במה. בעוד ישנם שחקנים מאוד מוחצנים, גם ישנם שחקנים מאוד מופנמים שאוהבים מאוד לשחק, אך העליה לבמה עבורם מעט מלחיצה – בעיקר בעת שמדובר על קהל חי כמו בתיאטרון. כשאתם נרשמים אל בית ספר למשחק, ישנה התייחסות גם לסוגייה הזו של עמידה אל מול הקהל, הכלה של פחד במה והתמודדות אל מול המצלמה.

שחקנים משחקים בפלטפורמות שונות ומול קהלים שונים: משחק אל מול עשרות בודדות או אלפים, שחקנים המתמקדים רק בסדרות טלוויזיה, וכאלו שבכלל מעדיפים לעשות רק סרטים. איך שלא יהיה, דעו גם אתם כי שחקנים שחוששים מהמצלמה זה לא דבר זר.

קשה קצת לתפוס זאת מאחר וכל המהות של שחקן היא לעמוד מול קהל ומצלמה. לכן, לאורך הלימודים בבית הספר למשחק, תזכו גם אתם לעבור קורס משחק מול מצלמה. ישנו הבדל בין המשחק המתבצע על במה אל מול קהל חי, ובין משחק שמתנהל אל מול המצלמה עם צילום של סדרה או סרט. קורס זה יעזור לכם לעבור אודישנים למשחק.

חושבים שגם אתם יכולים?

משחק אל מול המצלמה – היכן ניתן ללמוד אותו?

גם אם יש לכם כישרון טבעי וגם אם לא מפסיקים להחמיא לכם עד כמה אתם שחקנים בנשמה, ישנם דברים שצריך ללמוד אותם. קחו לדוגמא טבח מצוין – הרי שבשביל להפוך לשף, הוא צריך ללמוד טכניקות, לדעת לעבוד עם חומרי הגלם ולהפיק תוצרים מעולים. דומה הדבר עם שחקנים: גם כשישנו כישרון טבעי, צריך לחדד אותו ולהפוך אותו למקצוע יותר. לשם כך, ישנו קורס משחק מול מצלמה שמכשיר אתכם להביא את הכישרון שלכם לידי ביטוי גם בנוכחות מצלמות.

סוכנות שחקנים מעודדת את המיוצגים שלה להירשם לקורס שכזה, ולא במקרה: בעת שאתם יודעים לשחק אל מול המצלמה, אתם מרחיבים את מנעד העבודות שאתם יכולים לקחת: אודישנים למשחק בסדרות ובסרטים, וגם אודישנים לפרסומות המצריכים מכם להפגין כישורי משחק אל מול המצלמה.

המצלמה "לא אוהבת" אתכם? יש מה לעשות

ישנם המון שחקנים או סטודנטים למשחק המעידים כי "המצלמה לא אוהבת אותם". אז קודם כל, דעו כי למצלמה אין רגשות ובטח שאין לה העדפות לגבי שחקן כזה או אחר. עם זאת, המצלמה בהחלט יודעת לזהות מי בעל הכישורים לשחק אל מול המצלמה ומי לא. הצופים שיצפו בסרט, בסדרה או בפרסומת, רוצים לקבל תוכן אמין ולחוש כאילו הם בתוך הסיטואציה. כשישנה מצלמה בסביבה, על השחקנים לקחת אותה בחשבון ולהיות מודעים לה. כך, הם יודעים להן להביט, היכן להתמקם ואיך לשחק בצורה אורגנית והרמונית. קורס משחק מול מצלמה מלמד אתכם בדיוק איך להתמודד עם נוכחות המצלמה, ואיך לגרום לה למנף את יכולות המשחק שלכם.

קורס משחק אל מול המצלמה מסייע לכם באודישנים

קורס משחק מול מצלמה הוא הקורס הבסיסי ביותר שתוכלו לקחת במסגרת לימודי המשחק שלכם. מדוע? משום שבעת שאתם לומדים את הקורס, אתם פותחים בפניכם שלל אפשרויות. לדוגמא: שחקנים שלא למדו קורס משחק מול מצלמה, יכולים בעיקר להופיע בתיאטרון או בהפקות קטנות יותר. מנגד, בעת שישנו שחקן שיודע להתנהל אל מול המצלמה, הוא יכול לזכות ביותר עבודות: להגיע אל אודישנים לסדרות או סרטים, לככב בפרסומות וכן הלאה.

סוכנות שחקנים שמחה לרשום שחקנים בעלי הכשרה מתאימה

מעבר לכך, קורס משחק מול מצלמה מגדיל את הסיכוי כי תוכלו להירשם אל סוכנות דוגמנות ומשחק בעלת שם. ישנו קשר ישיר בין היקף העבודות שתקבלו ובין הסוכנות שאצלה תהיו רשומים. לכן, ככל שתהיה לכם הכשרה נרחבת יותר וככל שלמדתם יותר קורסים – כולל קורס משחק מול מצלמה, כך עולה הסיכוי כי הסוכנות תרצה "לחטוף" אתכם. ההצלחה שלכם היא ההצלחה של הסוכונת, כך שיש לה אינטרס ברור להחתים אצלה שחקנים מוכשרים, וגם דוגמנים שעשו קורסים במשחק. כך גם לגבי כל הנוגע להרשמת ילדים אל סוכנות דוגמנות לילדים.

img

חושבים שגם אתם יכולים?

משחק ומצלמה: מה אתם באמת צריכים לדעת?

אז מה אתם באמת צריכים לדעת על קורס משחק מול מצלמה בהגיעכם אל אודישן? משחק מול מצלמה בסופו של דבר לא שונה ממשחק "רגיל". חשוב לציין זאת מאחר ואין באמת טכניקת משחק ספציפית אל מול המצלמה, אלא יותר דגשים וטיפים שעליכם לאמץ. הדבר הבסיסי ביותר הוא פשוט להתעלם מקיום המצלמה. כלומר, בעת שאתם במונולוג או דיאלוג אל מול דמות, אינכם אמורים להסתכל על המצלמה, אלא להתעלם ממנה.

למרות שתחילה מדובר על משהו שקשה ליישם, הרי שבהדרגה לומדים להתעלם מהנוכחות שלה. כך לדוגמא, במידה ואתם במונולוג, נסו לדמיין שהמצלמה היא ארון בחדר. אתם בדיאלוג אל מול דמות נוספת? דמיינו שהמצלמה היא המקרר במטבח בו אתם מדברים. כך, אתם פשוט לא מייחסים לה חשיבות ויכולים להפגין את יכולות המשחק שלכם אל מול המצלמה.

אז ממי כדאי לכם ללמוד לשחק אל מול המצלמה?

הרשמה אל קורס משחק מול מצלמה חיונית וחשובה בתור שחקנים, אך חשוב עוד יותר להבין מבעוד מועד ממי אתם עתידים ללמוד. המון שחקנים צעירים רוצים להעשיר את הידע המקצועי שלהם, וכך הם מחפשים תקופה ארוכה אחר בית ספר מומלץ. אז איך תבחרו את בית הספר המתאים ביותר? בהתאם לתחום שאתם רוצים ללמוד.

לדוגמא: במידה והקורס בו אתם מעוניינים הוא אכן קורס משחק מול מצלמה, הבטיחו כי בבית הספר יהיו מורים מיומנים המכירים את התחום. הדרך הטובה ביותר ללמוד על משחק מול מצלמה היא משחקנים ששיחקו בסדרות ובסרטים המוכרים היטב לציבור הישראלי. כך, אתם לומדים ממקור ראשון של הצלחה איך לשחק, מהם הדגשים, איך מעבירים טקסט ומבטים אל מול המצלמה וכן הלאה.

"גם אם זה האודישן הראשון שלי אני צריך לדעת לשחק מול מצלמה?"

לא אחת נאמר כי מה שקובע הוא מבחן התוצאה, ובצדק. כשאתם מגיעים אל אודישנים למתחילים לדוגמא, צוות הבוחנים לא בוחן אתכם על פי הניסיון שלכם, אלא על פי מה שאתם מביאים אתכם. בסופו של דבר, מה שקובע הוא איכות האודישן שלכם ולא עד כמה אתם מנוסים או באיזה שלב אתם נמצאים בלימודים שלכם. לכן, חשוב מאוד שלפני שאתם ניגשים לאודישן, תבטיחו כי יש לכם אכן מה להביא.

זו הסיבה כי קורס משחק מול מצלמה נחשב לבסיסי ביותר: הוא מצד אחד מעניק לכם את ארגז הכלים הבסיסי של טכניקות המשחק, ומצד שני הוא מלמד אתכם איך לשחק אל מול המצלמה המקליטה אתכם. גם סוכנות דוגמנות לילדים, מעודדת המון פעמים את הילדים בשיתוף ההורים ללמוד משחק מול המצלמה לפני שהם מתחילים לגשת אל אודישנים לילדים.

מאמרים וטיפים‎

מיתוסים נפוצים על שחקנים ולימודי משחק

ישנם מיתוסים רבים על קורס משחק מול מצלמה. אז רגע לפני שגם אתם חיים את חייכם על פי השמועות והאגדות האורבניות שמגיעות אל האוזניים שלכם, דעו את האמת כפי שהיא !

5 דברים שאתם לומדים בלימודי משחק

מעבר לעובדה שאתם לומדים איך לשחק ואתם הופכים את הכישרון שלכם למקצוע, אתם לומדים דברים נוספים במסגרת לימודי קורס משחק מול מצלמה.

איך ניתן להתחבר לדמות שאתם צריכים לשחק?

קיבלתם תפקיד? ברכות חמות! אין כל ספק כי קורס משחק מול מצלמה נתן לכם כלים מעולים להתמודדות באודישנים וגם איך לשחק מדויק יותר.

-->