סוכנות שחקנים

לאחר תקופה מאתגרת, מהנה ומלמדת - גם אתם סיימתם את לימודי המשחק שלכם! כעת, עליכם לבחור סוכנות שחקנים טובה שתייצג אתכם ותדאג לכם לאודישנים ולעבודות שחלמתם עליהם.

img

סוכנות שחקנים או סוכן אישי ?

חושבים שגם אתם יכולים?

עבור רבים, הרשמה ללימודי משחק מסתמנת כמאד אמיצה. בעוד סטודנטים לאחר לימודיהם יכולים להבטיח את האופק התעסוקתי שלהם, השחקנים צריכים לעבור בין אודישנים למשחק ולקוות כי הם יקטפו את התפקיד הנחשק הבא. בסופו של דבר, הדרך אל האושר היא לעשות את מה שאוהבים לעשות. הבמה היא החיידק שלכם והתשוקה שלכם? אין כל ספק כי בחרתם נכון! בית ספר למשחק נותן לכם את הכלים, את הידע ואת כל הנדרש בכדי להצליח.

אחד הטיפים שינתנו לכם בסיום הלימודים הוא להירשם אצל סוכנות שחקנים. תפקידה של הסוכנות הוא לשלוח אתכם לאודישנים שונים בהתאם לכישרון שלכם, הניסיון שלכם והתפקידים המוצעים על ידי הפקות שונות. ללא סוכנות שחקנים, קשה מאד לשרוד את התחום, להיות ערים לאודישנים ולהצעות עבודה. אז כעת, אחרי שסיימתם קורס משחק מול מצלמה או כל קורס משחק אחר – תורכם להיכנס אל מעגל התעסוקה!

סוכנות אל מול סוכן אישי – מה ההבדל?

ישנם שחקנים שבוחרים להירשם אצל סוכנות שחקנים, בעוד ישנם אלו שמחליטים דווקא לעבוד עם סוכן אישי. מה ההבדל ביניהם? סוכן אישי הוא בעצם מנהל אישי, שלוקח אתכם תחת חסותו. המשמעות היא שהוא לא מייצג שחקנים נוספים, אלא שהוא עושה אתכם דרך יד ביד שהיא בלעדית רק לכם. היתרון כמובן הוא ההשקעה המוחלטת שלו בכם, אך גם ישנם חסרונות שצריכים להיות ערים להם.

לרוב, סוכנים אישים מתחילים את הדרך המקצועית שלהם אתכם, כך שאתם עושים צעד צעד ביחד מבלי שלאיש מכם יש ממש ניסיון בתחום. בנוסף, סוכן אישי בתחילת דרכו לא תמיד מקבל את אותן ההזדמנויות וההצעות שמקבלת סוכנות שחקנים. הסוכנויות הגדולות מקבלות בכל יום עשרות פניות לאודישנים שונים, כך שבעת שאתם רשומים בסוכנות כזו, הסיכוי שלכם לקבל תפקיד ועבודה, גדל.

חושבים שגם אתם יכולים?

סוכנות שחקנים: למה צריך אותה?

אם גם אתם שאלתם את עצמכם למה אתם בכלל צריכים סוכנות שחקנים, דעו כי אתם לא לבד. הגיע הזמן להבין אחת ולתמיד מדוע הסוכנות היא הבית שלכם כשחקנים:

  • כשיש לכם סוכנות שחקנים, אתם יכולים להרשות לעצמכם לעסוק אך ורק במשחק. במידה ולא תהיו רשומים בסוכנות, תצטרכו להיות אלו שמחפשים אודישנים, שרושמים את עצמכם לאודישנים וגם מנהלים את המשא ומתן על השכר ותנאי ההעסקה שלכם. מנגד, כשאתם רשומים בסוכנות – יש מי שדואג לכם לכל הנדרש מא' ועד ת'.

  • שנית, סוכנות שחקנים בעלת ניסיון מקושרת לחוד החנית שבתעשייה: מהמלהקים ועד הבמאים. כשסוכנות ממליצה על שחקן מתחיל או מוכר, ההמלצה שלה מתקבלת ברצינות וכך אתם יכולים להתקדם צעד נוסף אל עבר החלום שלכם לכבוש את הבמות או את המסך.

האם ניתן להירשם לסוכנות ללא לימודי משחק?

האינטרס הברור של סוכנות שחקנים היא לעבוד עם שחקנים כמה שיותר מקצועיים. ההצלחה של השחקן היא ההצלחה של הסוכנות, כך שהאינטרס כאן ברור. ישנן סוכנויות שרושמות אליהן אך ורק שחקנים שסיימו את לימודי המשחק שלכם, גם אם מדובר על ילדים שרוצים לגשת אל אודישנים לילדים – הם צריכים להירשם תחילה לקורסים ספציפיים על מנת לצבור ניסיון ולחדד את הכישרון והמקצועיות.

עם זאת, ישנן סוכנויות שלא מתנות את ההרשמה אליהן בלימודי משחק, והן בעצמן עושות מעין אודישן על מנת להבין את מידת ההתאמה של השחקן אל הסוכנות. שימו לב: לימודי המשחק מומלצים לכם על כל פנים. ברגע האמת, כשתגיעו אל אודישנים לסדרות, אתם עתידים להתמודד על תפקיד עם עוד שחקנים רבים אחרים שלמדו בקורסים שונים. לכן, במידה והבמה היא המקום שבו אתם רואים את עצמכם – השקיעו בלימודים ורק לאחר מכן הירשמו לסוכנות מקצועית.

כמה אודישנים יכולה לספק לכם סוכנות השחקנים?

כל סוכנות שחקנים עובדת במתכונת אחרת ועל בסיס חוזים אחרים. לכן, לא ניתן לקבוע מראש כמה אודישנים למתחילים יכולה הסוכנות לספק לכם. באופן כללי, טאלנטים זוכים ליותר אודישנים מאחר ויש להם יותר מה להציע – בעולמות של משחק, דוגמנות, ריקוד ושירה. כשאתם מגיעים אל פגישה עם סוכנות שחקנים ומנסים לבסס חוזה עבודה שמתאים למידותיכם, תוכלו להוסיף לחוזה גם התחייבות מצד הסוכנות באשר למספר האודישנים שהיא תספק לכם בחודש, בחצי שנה או בשנה. ככל שתתאמו יותר ציפיות, כך הדרך המשותפת תהיה לכם מפרה ונעימה יותר.

img

חושבים שגם אתם יכולים?

כימיה, הכלה ומקצועיות: כך תבחרו סוכנות שחקנים!

אז בוחרים בכלל סוכנות שחקנים? שאלה מצוינת! לפניכם, 5 טיפים מעולים שיסייעו לכם לבחור את הסוכנות הטובה ביותר עבורכם:

1.מהו הניסיון שיש לסוכנות? ככל שיש לה יותר ניסיון כך טוב יותר

2.האם הסוכנות מחזיקה ברזומה של הצלחות (כמה שחקנים מפורסמים היא מייצגת?)

3.האם החוזה שהיא מציעה לכם הוגן?

4.הסוכנות יכולה לשלוח אתכם לאודישנים מגוונים (משחק, שירה, דוגמנות ועוד?)

5.עד כמה הרגשתם בנוח אל מול נציגי סוכנות שחקנים?

סוכנות השחקנים: לא רק שולחת לאודישנים, אלא גם סוגרת חוזים

קחו בחשבון כי סוכנות שחקנים לא רק מוצאת לכם את האודישנים הטובים והנחשקים ביותר, אלא שהיא גם זו שתסגור את חוזה העבודה עבורכם. סוכני השחקנים מנוסים היטב בביצוע משא ומתן, הם יודעים מה לדרוש ומה מגיע לכם כשחקנים. ואתם, צריכים להיות רק עסוקים בכישרון שלכם ובהצלחה באודישנים. סוכנות שחקנים עוטפת אתכם בכל הנדרש: היא מלווה אתכם, תומכת בכם, מגיעה אתכם אל אודישן, חותמת עבורכם על החוזה לאחר קבלת התפקיד וכן הלאה.

"רגע, אז מה קודם: להירשם ללימודים או להירשם לסוכנות?"

כאמור, תוכלו למצוא סוכנות שחקנים שתחתים אתכם לפני שתסיימו ללמוד. עם זאת, התהליך הטבעי ביותר הוא לסיים את הלימודים, להבין היכן אתם נמצאים ומהן הציפיות שלכם ורק לאחר מכן להירשם לסוכנות. שימו לב כי תוכלו לאורך הלימודים שלכם לגשת אל אודישנים לפרסומות או סדרות – זאת על בסיס המלצה של המורים שלכם שיחשפו אתכם לאודישנים שונים.

הדרך בה אתם רואים את התחום לפני הלימודים ואחרי הלימודים ככל הנראה תהיה שונה. לאורך הלימודים, תלמדו להבין באיזה תחום תרצו להתמקד, האם אתם מעוניינים בתפקידים דרמטיים או קומיים, האם הכיוון שלכם הוא עולם הילדים או בכלל תחום של הנחיה. קחו לעצמכם את הזמן להשקיע בלימודים – ההרשמה אל סוכנות שחקנים תוכל לחכות.

"סוכנות שמקבלת שחקנים ללא לימודים פחות טובה?"

לא בהכרח. חלק מהעבודה של הסוכנות הוא לזהות טאלנטים – אנשים בעלי כישרון רב, כאשר לעתים הכישרון הוא טבעי ולא צריך לחדד אותו. עם זאת, לימודי המשחק רק מחזקים, מלמדים ומעניקים המון כלים לשחקנים שרוצים לפרוץ קדימה. כידוע, כיום גם סוכנות דוגמנות רושמת שחקנים, וסוכנויות של שחקנים רושמות דוגמנים. המשמעות היא שישנה תחרות גדולה, כאשר על מנת לצלוח בה חשוב להיות כמה שיותר מקצועיים, מנוסים ומיומנים.

האם יש צורך לעבור מסוכנות לילדים לסוכנות של בוגרים?

ומה באשר לילדים שהחלו את דרכם המקצועית בגיל קטן וכיום הם כבר בוגרים – האם כדאי לעבור סוכנות? לרוב, סוכנות דוגמנות לילדים שהחלה את הדרך, גם תרצה להמשיך את הדרך. נסו להבין האם הסוכנות יכולה עוד לענות על הצרכים והציפיות שלכם, וקבלו החלטה נבונה.

מאמרים וטיפים‎

כך תזהו אודישנים לא אמיתיים!

שימו לב: הדרך הטובה ביותר להגיע לאודישנים היא באמצעות סוכנות שחקנים מוכרת אצלה אתם חתומים. איך תוכלו לזהות אודישנים לא אמיתיים ? פרטים במאמר.

5 דברים מפתיעים על אודישנים

חשבתם שאתם יודעים הכל על סוכנות שחקנים ועל אודישנים? אז אולי תתפלאו לשמוע כמה דברים מפתיעים מאוד לכל הנוגע לאודישנים.

5 סיבות לחתום עם סוכנות שחקנים

גם אתם שאלתם את עצמכם יותר מפעם אחת "למה אני צריך בכלל סוכנות שחקנים"? דעו כי אתם לא לבד. היכנסו למאמר וקראו על כל היתרונות והחסרונות של סוכנות.

-->