סוכנות דוגמנות

המון דוגמנים ודוגמניות רוצים לפרוץ ולהתחיל לקטוף קמפיינים. השאלה הגדולה: איך עושים את זה? סוכנות דוגמנות מתפקדת כמעין מנהל אישי, שעושה את כל העבודה שמאחורי הקלעים עבור הדוגמן או הדוגמנית.

img

סוכנות דוגמנות – מה התפקיד שלה ואיך היא מסייעת בקידום הקריירה?

בפרסומות המופיעות בטלוויזיה וברחבי האינטרנט, הכל נראה פשוט למדי: דוגמנים שמחייכים למצלמה. בפועל, מדובר על תהליך שלם המתחיל בפנייה אל סוכנות דוגמנות, הגעה אל אודישנים לפרסומות ורק לאחר מכן קבלת הקמפיין.

לפניכם, כל המידע החשוב והחיוני באשר לתפקיד של סוכנות דוגמנות, מדוע אתם צריכים להירשם בסוכנות שכזו ומדוע יש לכם סיכוי גבוה יותר לקבל תפקיד כשאתם רשומים בסוכנות:

איך תבחרו את סוכנות הדוגמנות הטובה ביותר עבורכם?

השאלה היא לא אם אתם צריכים להירשם אצל סוכנות דוגמנות, אלא שהשאלה האמיתית היא באיזו סוכנות כדאי לכם לבחור. בתור דוגמים ודוגמניות שנמצאים בתחילת דרכם המקצועית, השאלה הזו חשובה וצריך להשיב עליה במלוא הרצינות. ישנם כמה פרמטרים לפיהם כדאי לבחור את הסוכנות:

  • ראשית, האם אתם מרגישים חיבור טוב עם נציגי הסוכנות. בסופו של דבר, מדובר על שיח בין אנשים, כך שחשוב מאד שהסוכנים יבינו אתכם, יכילו אתכם וירגישו אתכם. מבלי הבנה בסיסית, התהליך המשותף ככל הנראה לא יצליח.

  • שנית, האם סוכנות דוגמנות שבה אתם מתעניינים מחזיקה ברזומה של הצלחה? הדרך הטובה ביותר היא לבדוק את מי הסוכנות מייצגת. כל עוד מדובר על מובילי דעת קהל ודוגמנים מצליחים, הרי שאתם יכולים להיות שקטים כי אתם בידיים טובות.

  • כמו כן, האם סוכנות דוגמנות מתחייבת לשלוח אתכם אל אודישנים למשחק? אמנם לא ניתן לדעת אילו תפקידים יפתחו ומתי, אך בהחלט שחשוב שהסוכנות תתחייב בפניכם למספר משוער של אודישנים למשחק או דוגמנות.

  • ודבר נוסף שכדאי לבדוק אותו הוא הזמינות. מדובר על דבר חשוב מאד שלא מייחסים לו תחילה חשיבות, אך חשוב מאד שהסוכנות תהיה לכם זמינה. שימו לב כי סוכנות שחקנים ודוגמנות היא לא סוכן אישי, מה שאומר שהסוכנויות מייצגות עוד דוגמנים ושחקנים. לכן, הבטיחו כי הסוכנות מתחייבת להיות לכם זמינה וללוות אתכם בכל הנדרש.

חושבים שגם אתם יכולים?

במציאות הנוכחית גם דוגמנים צריכים ללמוד משחק – מדוע?

בפגישה הראשונה שלכם עם סוכנות דוגמנות, תדונו באפשרויות הפתוחות בפניכם. במרבית המקרים, נציגי הסוכנות יכוונו אתכם לאופקים נוספים שאינם אך ורק דוגמנות. מדוע? משום שבמציאות הנוכחית שבה ישנם "טאלנטים", חשוב שכל דוגמן יהיה בעל כישורים נוספים. לכן, המון פעמים הנתיב שבו בוחרים לצעוד הוא לימודי משחק. בעת שאתם לא רק דוגמנים, אלא גם שחקנים, נפתחות בפניכם אפשרויות נוספות רבות. אם עד כה הייתם יכולים לגשת רק לאודישנים של דוגמנים, כעת אתם יכולים גם לגשת אל אודישנים לסדרות.

בית ספר למשחק יכול להפוך לחלק מהשגרה שלכם, ולא לכל השגרה שלכם. ישנם קורסים ממוקדים וקצרים המיועדים לדוגמנים ודוגמניות שרוצים לרכוש כלים נוספים. אחד הקורסים הנחשקים ביותר הוא קורס משחק מול מצלמה. כך, ניתן להשתלב במשרות נוספות כמו הנחייה, תפקידים בסרטים וסדרות וכיוצא בזה.

חושבים שגם אתם יכולים?

מהו התפקיד של הסוכן? המדריך המלא:

אז לרגע לפני שגם אתם חותמים עם סוכנות דוגמנות, דעו מה הסוכנות יכולה לעשות בשבילכם:

  • הסוכנות מקבלת פניות ממלהקים לגבי אודישנים למתחילים. כך, יכולים לשלוח אתכם למספר אודישנים שונים

  • הסוכנות מתאימה את האודישנים בהתאם לציפיות ולמטרות שלכם מהקריירה

  • הסוכנות לא מחייבת אתכם לקחת עבודות שאתם לא רוצים

  • סוכנות דוגמנות תעצים אתכם ותעודד אתכם להתפתח לכיוונים נוספים מלבד דוגמנות

  • הסוכנות תמתג אתכם בצורה ראויה והולמת שתניב עוד עבודות בעתיד

כשאתם רשומים בסוכנות, יש לכם סיכוי גבוה יותר לקבל תפקיד

לא אחת נאמר כי בעת שרשומים אצל סוכנות דוגמנות, ישנו סיכוי גבוה יותר לקבל תפקידים. מדוע? ראשית, מדובר על אימרה נכונה שבסך הכל מאד הגיונית. כשאתם מחפשים אודישנים לבד, אתם לא רק מבזבזים זמן, אלא גם מגלים מהר כי מגוון האפשרויות הפתוח בפניכם אינו גדול. המציאות היא שמעטים האודישנים הפתוחים לקהל הרחב.

מנגד, בעת שאתם רשומים בסוכנות מסודרת, אתם גם לא צריכים לחפש אודישנים בעצמכם, ובעיקר: אתם מקבלים המון אפשרויות של אודישנים. הסוכנות מקבל כמות אדירה של אודישנים, כאשר היא בוחרת לאן להפנות אתכם בהתאם לכישרון שלכם, הציפיות והמטרות שלכם. ככל שישנן יותר פניות ויותר אודישנים אליהם אתם מגיעים, סטטיסטית הסיכוי שלכם לקבל תפקיד או קמפיין – גדל.

img

חושבים שגם אתם יכולים?

האם גם ילדים יכולים להיות רשומים בסוכנות דוגמנות?

סוכנות דוגמנות היא בית לכל בוגר או לכל ילד המעוניינים לפרוץ אל קידמת הבמה. הסוכנויות בעלות קשרים רבים, הן יוצרות שיתופי פעולה ויודעות מתי אודישנים מתקיימים ומתי. אם ילדכם משחק או מדגמן, ואתם בהחלטה משותפת איתו החלטתם כי תנסו לקדם את הקריירה שלו, הרי שסוכנות הדוגמנות היא המקום הטבעי ביותר.

כשמדובר על אודישנים לילדים לפרסומות ולסדרות, חשוב לדעת כי כל התהליך מתבצע בצורה מאד רגישה, קשובה ועדינה – ברוח הילדים. המטרה היא לאפשר לילדים להביא את הכישרון שלהם לקידמת הבמה, תוך שהתהליך כולו מעצים, מחזק ומאד מפרגן להם. סוכנות דוגמנות לילדים מקבלת אך ורק ילדים שההורים שלהם הינם חלק בלתי נפרד מהתהליך, תוך שעליהם להסכים לתהליך בשלמותו. טובת הילדים – לפני הכל!

האם ניתן להבחן על 2 תפקידים שונים באותה הפקה?

בהחלט! כידוע, גם במשחק וגם בדוגמנות, לעתים נבחנים על מספר תפקידים ולבסוף צוות הבוחנים בוחר עבור הנבחן את התפקיד המתאים לו ביותר. ניתן לראות זאת בפרסומות שבהן ישנם כמה תפקידים, וכמובן שגם בהפקות של סרטים וסדרות. חשוב לדעת כי לא תמיד הנבחן שמגיע אל האודישן יודע לאיזה תפקיד הוא נבחן, כאשר מטרת האודישן הראשוני היא לבחון התאמה בסיסית להפקה.

בשלבים מתקדמים יותר, צוות הבוחנים יציג את התפקיד המדובר, כאשר סוכנות דוגמנות והמיוצג שלה יוכלו להחליט האם התפקיד מתאים להם או לא.

כוכבי רשת: דוגמנים, שחקנים ומובילי דעת קהל

בשנת 2019, סוכנות דוגמנות לא מייצגת דוגמנים או שחקנים – אלא טאלנטים! מדובר על מושג חדש יחסית בעולם הזה, כאשר הוא מתאר אנשים שיש להם כישרון במגוון רחב של תחומים: משחק, דוגמנות, ריקוד ושירה. המשמעות היא שהם יכולים להתאים למגוון רחב של תפקידים: החל מהובלת קמפיין של מותג גדול, דרך משחק בסדרה מדוברת ועד הנחיית תכנית טלוויזיה חדשה. אם גם הכישרון שלכם רחב ואינו מתמקד בתחום ספציפי, תוכלו בהחלט להירשם אצל סוכנות דוגמנות שתשלח אתכם לכל אודישן שרלוונטי עבורכם.

טיפים למעבר באודישן – מה חשוב שתדעו?

הטיפ החשוב ביותר כאשר ניגשים אל אודישנים לפרסומות הוא פשוט ליהנות מהדרך! דרך האודישן אתם לומדים להכיר את בכירי התעשייה, להבין איך בנוי אודישן, מהן הציפיות מכם ואיך יש להתכונן לאודישן על הצד הטוב ביותר. הזכירו לעצמכם כי עצם היותכם רשומים אצל סוכנות דוגמנות, מעידה על הכישרון שלכם. כידוע, מתחרים אתכם על התפקיד עוד עשרות נבחנים, כך שלא צריך לקחת ללב במידה ולא קיבלתם את התפקיד. לא ניתן לערער על הכישרון שלכם, כך שכל הנדרש מכם הוא לזכור כי פתוחות בפניכם עוד המון אפשרויות...

מאמרים וטיפים‎

סוכנות הדוגמנות – כבר לא רק לדוגמנים

עד לפני כמה שנים, היה נדיר מאד למצוא סוכנויות שמייצגות גם זמרים, גם שחקנים וגם דוגמנים. אך כיום רוב הסוכנויות מייצגות דוגמנים, שחקנים וזמרים.

החשיבות הרבה של חוזה עם סוכנות דוגמנות

אם ברצונכם להפוך את הדוגמנות לקריירה שלכם, בהחלט מומלץ לכם לחתום עם סוכנות דוגמנות. להמלצה זו יש סיבות שהינן חשובות לקריירה העתידית שלכם.

איך מתנהלת פגישה ראשונה בסוכנות דוגמנות?

פגישה עם סוכנות דוגמנות היא פגישה מרגשת ומשמעותית, שלאחריה אתם יכולים בהחלט להתחיל את הצעדים הראשונים של הקריירה שלכם. לפרטים נוספים >>

-->