אודישנים לילדים

ניתן לראות על בסיס יומי ילדים המככבים בפרסומות, בסדרות הטלוויזיה האהובות וגם בשוברי הקופות הגדולים. כל ילד, המשחק בתפקיד ראשי או משני, התחיל את דרכו באודישן שנערך לו.

img

אודישנים לילדים – שומרים על סטנדרט גבוה!

חושבים שגם אתם יכולים?

אודישנים לילדים דומים מאד לאודישנים המיועדים לקהל בוגר יותר, כאשר באודישנים מסוג זה מעניקים חשיבות גדולה לגישה רגישה, מכילה ועדינה יותר אל מול הילדים.

מטבע הדברים, אודישנים לילדים נתפסים מעט מאיימים ומפחידים. עם זאת, חשוב לזכור כי ילדים המעוניינים להביא את הכישרון שלהם אל קידמת במה, צריכים תחילה להציג את אותו הכישרון בפני צוות של אנשי מקצוע הכולל מלהקים, במאים, תסריטאים ומפיקים. אחת הדרכים להפחית את הלחץ ובעיקר את תחושת ה"לא נודע", היא להבין כי כל ילד עושה את הטוב ביותר שלו במטרה להתאים לתפקיד. מכאן והלאה? ישנם דברים שאינם תלויים בו. אם גם אתם - הורים יקרים, עומדים בפני אודישנים לילדים, דעו את כל מה שבעיקר חשוב לדעת:

אודישן לילד: ראיון עבודה לכל דבר ועניין

אמנם ילדים אינם חלק משוק העבודה, אך ילדים המעוניינים (באישור ההורים כמובן) לשחק ולדגמן, צריכים לעבור את אותו ראיון עבודה שהוא אודישנים לילדים. חשוב להבין כי גם ילדים שכבר מככבים ומוכרים לקהל הרחב, עוברים פעם אחר פעם אודישן במטרה לקבל תפקיד. כלומר, האודישן הוא הדבר הבסיסי ביותר שדרכו בוחנים התאמה לתפקיד, כימיה עם הקאסט וכיוצא בזה.  האודישנים נפתחים במטרה לאתר את השחקן או הדוגמן המתאים ביותר – כאשר לרוב אין כל עדיפות למישהו מסוים טרם האודישן, כך שכל האפשרויות פתוחות.

חושבים שגם אתם יכולים?

שומרים על כבוד הילדים לאורך כל האודישן

ישנם הורים שמוצאים עצמם חצויים בין הרצון להגשים את חלום הילדים להפגין את הכישרון שלהם בפני הציבור הישראלי, ובין החשש כי הילדים יהיו חשופים לביקורת. חשוב להבין כי הצוות שבוחן את הילדים באודישן, הוא צוות מקצועי ומנוסה שהדבר הכי חשוב לו בכל הקשור לאודישנים המיועדים לילדים, הוא לשמור על כבוד הילדים. אודישנים לפרסומות לילדים דומים מאד לאודישנים המיועדים לקהל הבוגר בכל הקשור לסטנדרט המקצועי והרצינות, אך מבחינת הגישה ישנו פער אדיר.

גם אם ילדכם לא יצלח את האודישן אליו הוא ניגש, צוות הבוחנים יחמיא לו על הכישרון שלו, יחזק אותו באשר להמשך ויעודד אותו להמשיך ולהתפתח כשחקן. חשוב לזכור כי אין המון תפקידים המיועדים לילדים, ומרבית התפקידים ניתנים דווקא לקהל בוגר של שחקנים. לכן, חשוב להכניס אודישנים לילדים לפרופורציה נכונה.

מדוע גם ילדים צריכים לעבור אודישן לפרסומת?

סוכנות דוגמנות לילדים היא זו השולחת ילדים אל אודישנים. חשוב להבין כי גם אם מדובר על פרסומת (שלא מצריכה כישורי משחק), על הילדים לעבור אודישן. במידה רבה, אודישנים לפרסומות קצת מורכבים יותר, שכן יש לבחור בילד המתאים ביותר למותג שרוצים לפרסם. מאחר והילדים לרוב אינם נדרשים להפגין גם כישורי משחק באודישן לפרסומת, הרי שהבחירה בהם מתבססת בעיקר על קסם אישי והתאמה חזותית.

צוות הבוחנים לוקח בחשבון כי ילדים מגיעים אל אודישנים למתחילים, כך שמדובר על תהליך נעים, רגיש ומכיל לאורך כל הדרך. לעתים, אודישנים לילדים לא יתחילו ויגמרו באודישן אחד בודד, אלא שעל מנת שילדכם יקבל את התפקיד המדובר יהיה עליו לעבור כמה אודישנים שונים בהתאם לסוג התפקיד, מורכבתו ודרישות ההפקה.

img

חושבים שגם אתם יכולים?

דמות ראשית של ילד בסרט – האם ילדכם הוא המתאים?

סוכנות דוגמנות שבה רשום ילדכם, היא זו שתמליץ או לא להגיש את הילד לאודישן. חשוב להבין כי נפתחים המון תפקידים שונים כאשר לא כל הילדים מתאימים לכל התפקידים. התפקיד של סוכנות שחקנים הוא לאפיין את הדמות או התפקיד, ולנסות להבין האם ילדכם עונה על הקווים המאפיינים ואכן יכול לעבור את האודישן. כך לדוגמא, במידה ונפתח תפקיד של ילד בן 13 לקראת אירוע המצווה שלו, הרי שילד בגיל 10 שנראה קטן יותר – ככל הנראה לא יקבל את התפקיד. לכן, חשוב ליצור את ההתאמה האידיאלית שבאמצעותה ניתן גם למנף את הסיכוי שילדים יעברו אודישנים לילדים.

במידה והילד עבר את האודישן – איך מתנהל יום הצילום?

לכל הפקה יש תקציב אחר, צרכים שונים ואיפיון שונה. לא ניתן לקבוע מראש איך יערך יום הצילום. לדוגמא: יום צילום לקמפיין של מותג בגדים, לרוב יערך על פני יום אחד מרוכז. עם זאת, במידה והילד שלכם הגיע אל אודישנים לילדים על מנת להצטלם לסדרה חדשה, הרי שמדובר על מספר ימי צילום שונים שאורכם משתנה – גם בהתאם לאורך הסדרה וגם בהתאם לתפקידו של ילדכם. במעמד האודישן, תקבלו את כל הפרטים הנדרשים על מנת שהתמונה תהיה כמה שיותר בהירה עבורכם ועבור ילדכם הנרגש.

איך להתכונן על הצד הטוב ביותר לאודישן?

הסוכנות ששולחת לכם הצעה עבור אודישנים לסדרות, תנחה אתכם בין היתר גם באשר לטיפים מנצחים להצלחה באודישן. כן כדאי לדעת כי הטיפים שניתנים על ידי הסוכנות הם בגדר טיפים, ולא נוסחה מנצחת ומדעית. הניסיון הרב של סוכנויות ששולחות אל אודישנים למשחק, מאפשר להן לחשוף בפניכם איך מתנהל אודישן, מה בודקים מעבר לכישרון ואיך ניתן גם להפחית את רמות הסטרס הטבעיות. אז איך ניתן להתכונן אל אודישנים לילדים?

1. הדבר החשוב ביותר הוא להכיר את התפקיד אליו נבחנים. כך, ניתן להיכנס אל הדמות לפני תחילת האודישן, ובמידה רבה להרשים את צוות הבוחנים. באודישן, מעריכים מאד ילדים שלוקחים את התפקיד ברצינות ועושים עבודות מקדימות.

2. במידה וניתן לילדים ללמוד טקסט, חשוב מאד שהם ישננו אותו היטב ולא יקראו מתוך דף. אם אודישנים לסדרות ילדים מחפשים שחקנים, הרי שהילדים יצטרכו ללמוד כך או כך טקסטים בעל פה במידה והם יתקבלו, כך שחשוב להיות מוכנים לסיטואציה שכזו.

3. לא לאחר לאודישן! יחסי הכוחות בשלב זה הוא שאתם צריכים לחכות לבוחנים, ולא ליהפך. בעת שאתם מאחרים עם ילדכם אל האודישן, נוצר רושם לא טוב עוד לפני שמתחיל האודישן, וחבל.

חשוב לדעת: מי שעובר את האודישן הוא מי שהכי מתאים!

מאחר ובכל זאת מדובר על ילדים, חשוב להכין אותם גם למצב בו הם לא עוברים את האודישן. מה חשוב שאתם תדעו הורים יקרים? הילד שמקבל בסופו של דבר את התפקיד, הוא הילד שמתאים ביותר לתפקיד. כישרון רב יש להמון ילדים, וזו הסיבה שהם מראש זומנו אל אודישנים לילדים. לעתים, מחפשים ילד בעל מראה מאד ספציפי, ולכן הוא זה שמקבל את התפקיד. ילדים בעלי כשרון שנמצאים במסגרת של לימודי משחק, יקבלו בעתיד עוד המון הזדמנויות להפגין את הכישרון שלהם.

הצלחה במסגרת אודישנים לילדים אמנם מאתגרת, אך אפשרית! במידה ובוער בילדכם חיידק הבמה, הוא ניזון מאהבת הקהל ובעל בעל כישרון יוצא דופן, חשוב לא לוותר. חזקו את ילדכם, העצימו אותו והמשיכו להגיע איתו אל אודישנים לילדים. מה שיכול למנף את הסיכוי להצליח באודישנים הבאים הוא הרשמה אל בית ספר למשחק – דרכו יוכל הילד לרכוש כלים, ניסיון ותמיכה מצוות מקצועי של מורים. במסגרת הלימודים גם ישנו קורס משחק מול מצלמה, מה שיכול להכין את הילדים גם לאודישנים לסרטים ולסדרות. בהצלחה!

מאמרים וטיפים‎

מיתוסים נפוצים על אודישנים לילדים

חלק מההורים חוששים לשלוח את ילדיהם אל אודישנים לילדים. הסיבות לכך הן המיתוסים הקיימים. הגיע הזמן לנפץ מספר מיתוסים נפוצים.

איך ילדים מגיעים לאודישנים לסדרות ופרסומות?

ישנן מספר דרכים שבאמצעותן ניתן להגיע אל אודישנים לילדים. מה הם הדברים שחשובים לשים עליהם דגש בהשגת אודישן. לפרטים נוספים קראו את המאמר >>

על מה מקפידים הבוחנים באודישנים לילדים?

גם ילדכם אוהב לשיר, הוא מוכשר מאד במשחק ולא מפסיק לקבל מחמאות על הריקוד שלו? אחת הדרכים לתת לילדכם להביע את הכישרון שלו היא באמצעות אודישנים לילדים!

-->