סוכנות דוגמנות לילדים

סוכנות דוגמנות לילדים הינה סוכנות שאליה מגיעים המון ילדים שניתן לזהות את הכישרון הבולט שלהם כבר מגילאים קטנים. מרבית הכוכבים הגדולים שרים, משחקים ומדגמנים עוד מילדותם.

img

מהי סוכנות דוגמנות לילדים ולמה היא יכולה להתאים לכם?

חושבים שגם אתם יכולים?

מצטייר כי כל מי שדבק בו חיידק הבמה – לא באמת יכול להתחמק ממנו. בעבר, סוכנויות הדוגמנים והדוגמניות היו מייצגות ילדים ובוגרים יחד. כיום, ניתן לרשום את הילדים אצל סוכנות דוגמנות לילדים – כזו המייצגת אך ורק ילדים והמתמחה בייצוגם.

אם גם הילד שלכם אוהב לשחק, אם אתם מקבלים מחמאות על המראה המקסים של הילד ואם גם אתם החלטתם איתו בהחלטה משותפת כי הכיוון הוא הבמה – כדאי להירשם אצל סוכנות דוגמנות לילדים. לפני כל פרוייקט שילדכם יקבל, יהיה עליו לעבור אודישן. בהתאם לתחום בו הילד שלכם ירצה להתמקד, הוא ישלח לאודישנים שונים: החל מאודישנים המיועדים לסרטים, דרך אודישנים לפרסומות ועד אודישנים המחפשים אחר כוכב ראשי לסדרה חדשה.

"האם הילד שלי מתאים לסוכנות דוגמנות?"

ראשית, חשוב מאוד שהילד שלכם יביע רצון להירשם לסוכנות שכזו. לא אחת, ההורים הם אלו הדוחפים את הילדים, כאשר הילדים בעצמם לא באמת מביעים רצון גדול. ילדים שאוהבים את הבמה מחצינים זאת, כך שלא ניתן לערער על הכישרון שלהם או לפספס אותו. סוכנות דוגמנות לילדים היא סוכנות שלא מתמקדת אך ורק בילדים שיכולים להוביל קמפיינים שונים, אלא גם בילדים שיש להם כישרון נוסף, כמו משחק לדוגמא. אותם ילדים לוקחים גם חלק בקורסים שונים במסגרת של בית ספר למשחק – כך שיש להם המון מה להציע.

כשאתם שואלים את עצמכם האם הילד שלכם מתאים להיות חלק מסוכנות כמו סוכנות דוגמנות לילדים, תשאלו את עצמכם בעיקר האם הילד שלכם מגלה תשוקה לבמה, האם הוא אוהב לשחק ולשיר ועד כמה כל אלו חלק מעולמו, השאיפות והרצונות שלו.

חושבים שגם אתם יכולים?

מהו התפקיד של הסוכן?

לפני שאתם נרשמים אל סוכנות דוגמנות, כדאי בהחלט שתבצעו השוואה בין כמה סוכנויות שונות. כל סוכנות תציע לכם תכניות אחרות, הכוונה שונה והתחייבות למספר שונה של אודישנים לילדים. אם גם אתם שואלים את עצמכם מהו התפקיד של הסוכן, הנה התשובה:

  • ראשית, הסוכן יתאם אתכם ועם ילדכם ציפיות. חשוב מאד שתבינו מהרגע הראשון כי סוכנות דוגמנות לילדים מפנה אתכם אל אודישנים, אך אין לה כל שליטה באשר לתשובה שלילית או חיובית באודישן. כלומר, ברגע האמת הילד יצטרך להפגין את הכישרון ולקוות כי הוא יתאים לתפקיד. הסוכנות תדאג להכין את הילד לאודישן עם תדרוך מתאים, טיפים להצלחה והכוונה באשר להתנהלות באודישן.

  • כמו כן, הסוכנות מטבע הדברים מקושרת עם מלהקים, בוחנים ומפיקים שונים. המשמעות היא שלאחר שאתם נרשמים אצל סוכנות דוגמנות לילדים, ישנו סיכוי לא רע שילדכם יוכל להצליח באודישן ולקבל תפקיד. חשוב לציין זאת מאחר ולעתים ישנם הורים שרוצים לקדם את ילדיהם לבד, אך מדובר על מלאכה מעט סבוכה.

  • בנוסף, הסוכן חוסך לכם המון זמן. ההתקשרות שלכם עם סוכנות דוגמנות לילדים תתבצע בעת שהם יודיעו לכם כשיש אודישן. המשמעות היא שאינכם צריכים לעשות דבר – לא להפעיל קשרים ולא לחפש בעצמכם אודישנים.

"האם יש לי אפשרות לשלוח את הילד לאודישן ללא סוכנות?"

השאלה הזו דומה לשאלה האם תוכלו לתפור לילדכם לבד את הבגדים שהוא לובש. מובן כי התשובה חיובית, אך על מנת לעשות זאת עליכם לבחור את הבדים המתאימים, לקחת מידות ולהשקיע המון זמן בתפירה. דומה הדבר עם האודישנים: אם ממש תתאמצו, תוכלו לחפש אודישנים למתחילים באינטרנט, ברשתות החברתיות ובפרסומים בעיתון. עם זאת, מדובר על בזבוז רב של זמן, תוך שעליכם לקחת בחשבון כי מספר האודישנים הפתוח לקהל הרחב מאד מצומצם.

סוכנות דוגמנות לילדים מקבלת בכל יום עשרות פניות ממלהקים לשלוח ילדים לאודישנים. בעת שילדכם – על בסיס גילו, ניסיונו וכישוריו ימצא מתאים, תקבלו טלפון מהסוכנות. בשיחת טלפון זו, יוסבר לכם על התפקיד ועל האודישן, כאשר אתם וילדכם תוכלו להחליט האם מדובר על אודישן שאכן תרצו להבחן בו. גם ילדים הרשומים בסוכנות של דוגמנות, יכולים להגיע אל אודישנים לסדרות ולסרטים.

לא רק דוגמנות – אלא גם משחק בסדרות ובסרטים

אז איך קרה פתאום שגם ילדים שרשומים בסוכונת דוגמנות מקבלים את האפשרות להגיע אל אודישנים למשחק? התשובה לכך די פשוטה. עד לפני מספר שנים, היו הגדרות מאד ברורות: שחקן היה שחקן ודוגמן היה דוגמן. כיום, כמעט ולא ניתן למצוא סוכנות דוגמנות לילדים שמייצגת רק דוגמנים, או סוכנות שחקנים שמייצגת רק שחקנים. המגמה כיום היא לייצג טאלנטים – אנשים וילדים שמוכשרים במניפה רחבה של תחומים: משחק, שירה, ריקוד ודוגמנות. לכן, גם אם ילדכם רשום בסוכנות המוגדרת כסוכנות של דוגמנות, יהיה ניתן להשיג לו אודישנים נחשקים לסדרות ילדים, סרטים וכיוצא בזה.

img

חושבים שגם אתם יכולים?

איך מכינים ילד למפגש עם סוכנות הדוגמנות?

המפגש עם סוכנות דוגמנות לילדים הוא מפגש מאד נעים, שמתקיים בגובה העיניים. המפגש כמובן מתקיים אתכם ההורים, תוך שמסובר לכם כל סעיף וכל תנאי בחוזה ההתקשורת. בשונה ממה שהיה נהוג בשנים עברו, הילדים לוקחים חלק פעיל בכל התהליך, כאשר דעתם נלקחת בחשבון. במידה וילדכם לא ירצה לעשות קמפיין מסוים או לשחק בסדרה שבה הוא אינו מתחבר לתפקיד שניתן לו – התהליך לא יתקדם ודעתו של הילד תהיה זו הקובעת.

לאורך המפגש יציג הילד לסוכנת או הסוכן את הכישורים שלו, מדוע הוא רוצה לעסוק בדוגמנות או במשחק, היכן הוא רואה את עצמו בעתיד, מי הם הכוכבים שמעוררים בו השראה, האם למד לימודי משחק וכן הלאה. חשוב להבין כי לעתים הסוכן או הסוכנת יזהו פוטנציאל אדיר אצל הילד, ולכן יעודדו את ההורים לחדד את הכישרון ולהפוך אותו מקצועי יותר עם קורס משחק מול מצלמה או כל קורס מקצועי אחר.

הילד קיבל תשובה שלילית באודישן? זה לא סוף העולם

מה שעוד עושים בפגישת ההיכרות עם סוכנות דוגמנות לילדים, הוא להסביר לילדים על אודישן. מדובר על מבחן בסופו של דבר, מה שאומר שלפעמים מצליחים במבחנים ולפעמים לא. התפקיד של הסוכן הוא לא רק לשלוח את הילד לאודישנים, אלא גם לחזק אותו מנטלית ולהסביר לו כי תשובה שלילית באודישן היא דבר טבעי. גם הכוכבים הגדולים ביותר קיבלו וממשיכים לקבל תשובות שליליות מפעם לפעם.

התשובה השלילית אינה באה לומר כי לילד אין כישרון, אלא שנבנחו מועמדים מתאימים יותר לתפקיד. חשוב להכניס את הדברים לפרופורציות – זאת על מנת שהילד אכן יהנה מהתהליך ויוכל תוך כדי האודישנים להתפתח ולפתח את כישרונו הייחודי.

מה ההבדל בין סוכנות דוגמנות לילדים ובין סוכנות למבוגרים?

סוכנות דוגמנות לילדים מתמקדת אך ורק בייצוג ילדים. כדאי מאד להירשם לסוכנות שכזו, מאחר והיא זו שמבינה יותר את עולם הילדים, עסוקה רק בתפקידים המיועדים לילדים וכך גם האודישנים שהיא מקבלת מיועדים רק לילדים. כך, לילד שלכם סיכוי גדול יותר לקבל תפקידים – שכן מטבע הדברים הוא מקבל יותר פניות ויותר הזדמנויות. העדיפו לעבוד עם סוכנות דוגמנות לילדים שצברה ניסיון והצלחות מוכחות. בהצלחה!

מאמרים וטיפים‎

האם נכון לתת לילד לדגמן? המדריך המלא

גם אתם מתלבטים האם להקשיב לבקשתו של ילדכם להגיע אל סוכנות דוגמנות לילדים? אין ספק שתרצו את הטוב עבורו ולכן כדאי שתתייחסו למספר פרמטרים.

מה קורה לאחר חתימה על חוזה עם סוכנות לילדים?

כבר זמן רב שאתם שוקלים ביניכם האם להגיע עם ילדכם לפגישה אצל סוכנות דוגמנות לילדים. מהם היתרונות והחסרונות בסוכנות כזו ? לפרטים >>

מידע להורים על סוכנות דוגמנות לילדים

כהורים, ישנם מספר דברים חשובים שכדאי שתדעו על סכונות דוגמנות לילדים לפני שתחתמו על חוזה מולם. לפרטים נוספים >>

-->