אודישנים למשחק

הסוכנת שלכם התקשרה אליכם והודיעה לכם כי אתם מוזמנים אל אודישנים למשחק? אין ספק כי מדובר על הודעה מרגשת!

img

אודישנים למשחק – איזה קטע מכינים וכמה שלבים כולל האודישן?

חושבים שגם אתם יכולים?

לאחר זימון לאודישן, על מנת שההתרגשות הגדולה תמשיך להציף אתכם, עליכם להתכונן ועל הצד הטוב ביותר לאודישן הצפוי לכם. מטבע הדברים, אודישנים למשחק יכולים להיות מעט מלחיצים, אך את הלחץ ניתן לתעל להתרגשות שרק תטיב אתכם ועם האודישן שאתם עושים.

אם אתם לומדים לימודי משחק, ישנה סבירות כי חבריכם לספסל הלימודים מגיעים גם הם אל האודישן. במקרים שכאלו, תוכלו להתכונן יחד אל האודישן המרגש, להעניק אחד לשני טיפים ולהיות שותפים לדרך. בכדי להגיע לכמה שיותר אודישנים, מומלץ מאד להירשם אל סוכנות שחקנים שיכולה לייצג אתכם, לשלוח אתכם לאודישנים וללוות אתכם בדרככם המקצועית.

אודישן למשחק: איזה קטע עליכם להציג באודישן?

אז איך מתכוננים לאודישן? הדבר הבסיסי ביותר הוא כמובן להכין קטע. שימו לב כי לעתים הקטע שתצטרכו להכין יוכתב לכם על ידי צוות הבוחנים באודישן מבעוד מועד, אך לעתים תינתן לכם האפשרות להכין קטע חופשי הנבחר על ידכם. איך שלא יהיה, חשוב מאד להגיע מוכנים מאד אל אודישנים למשחק. זיכרו כי כמוכם ישנם לא מעט מועמדים, כך שצוות הבוחנים מאד חסר סבלנות לשחקנים שלא מגיעים מוכנים לאודישן.

הדגשים החשובים ביותר בהקשר זה להצלחה באודישן:

  • התכוננו היטב על הקטע הרלוונטי

  • בשום פנים אל תקראו את הטקסט מהדף

  • הסתכלו על הבוחנים לאורך המונולוג שלכם

חושבים שגם אתם יכולים?

כמה זמן צריך בכדי ללמוד קטע לאודישן?

אודישנים למשחק לרוב אורכים בין 10-20 דקות, כאשר כמה דקות מוקדשות לשיח אישי והיכרות ביניכם ובין צוות הבוחנים באודישן. ככל שאתם מנוסים יותר וכבר עברתם אודישנים, כך סביר כי יקח לכם פחות זמן להתכונן לאודישן. שחקנים בתחילת דרכם שעבורם מדובר על אודישנים למתחילים, יצטרכו ככל הנראה זמן רב יותר בכדי להתכונן לאודישן שלהם. כן חשוב לדעת, כי כפי שלא מומלץ ללמוד למבחן חשוב ערב לפני, כך גם לא מומלץ להתכונן לאודישן ערב לפני.

אודישנים למשחק הם מבחן, וכך צריך להתייחס אליהם. מאחר ומדובר על דמות שאתם נבחנים עליה, חשוב מאד שתערכו איתה היכרות מוקדמת, שתתרגלו אליה, תאפיינו אותה בעצמכם ותביאו את עצמכם אל תוך הדמות. תהליך הדרגתי של היכרות עם הדמות יביא אתכם מוכנים יותר אל האודישן, וכך גם הסיכויים שלכם לעבור את האודישן גדלים.

איך קורס למשחק מול מצלמה תורם לכם בהצלחה באודישן?

אז מה תוכלו לעשות על מנת להפוך את הסיכויים לגבוהים יותר להצליח עם אודישנים למשחק? ישנם כמה טיפים מעולים שתוכלו לקחת אתכם לדרך, אך כנראה שהדבר הבסיסי והמשמעותי ביותר הוא הרשמה אל בית ספר למשחק. גם אם כל החיים החמיאו לכם על הכישרון הטבעי שלכם, חשוב להבין כי בכדי להפוך לשחקנים מקצועיים, עליכם ללמוד בבית ספר מקצועי, מוכר וכזה שמלמדים בו מורים מוכרים.

לאורך הלימודים, אתם מתנסים לא רק במשחק, אלא שאתם מקבלים גם טיפים באשר להצלחה באודישנים. מה עוד תלמדו לאורך הלימודים שלכם? קורס משחק מול מצלמה שהודות לו תוכלו לעבור אודישנים גם עבור סדרות וסרטים. שימו לב כי כישרון משחק זה דבר אחד, והיכולת לעמוד אל מול המצלמה היא דבר אחר לגמרי.

כל איש מקצוע, ללא יוצא מן הכלל, צריך לעבור הכשרה מסוימת כדי להפוך למקצועי. לכן, אל תוותרו לעצמכם, ורגע לפני שגם אתם מתחילים להגיע אל אודישנים לסדרות, למדו מהטובים ביותר איך עושים את זה, ואיך עושים את זה הכי טוב!

img

חושבים שגם אתם יכולים?

כמה שלבים יש לכל אודישן עד שמקבלים את התפקיד?

כל אודישן מבוסס על תנאים שונים. לדוגמא: אודישנים לסדרות הם לרוב אודישנים ארוכים יותר המבוססים על כמה שלבים, בעוד אודישנים לפרסומות במרבית המקרים יהיו קצרים יותר. עם זאת, לא ניתן לקבוע מראש כמה שלבים תצטרכו לעבור עד שתקבלו את התפקיד. כן חשוב לדעת, כי בסופם של אודישנים למשחק מרכיבים קאסט של שחקנים שישחקו בסרט או בסדרה. בכדי להבטיח את הקאסט המושלם ביותר, מה שעושים המון פעמים הוא גם פיילוט שמטרתו להבין עד כמה הליהוק היה מוצלח.

מדובר על השלב הקריטי ביותר באודישן, כאשר המון פעמים לאחר ביצוע הפיילוט מבצעים שינוי בהרכב השחקנים – זאת בהתאם לדינאמיקה השונה ביניהם.

הרשמה לסוכנות שחקנים ממנפת את הסיכוי שתקבלו תפקיד – מדוע?

ישנם שחקנים שרוצים להגיע אל אודישנים למשחק ללא הרשמה לסוכנות. האם הדבר אפשרי? כן ולא. ישנם אודישנים שפתוחים לקהל הרחב, והם מפורסמים באינטרנט. עם זאת, ישנם אודישנים למשחק שנחשבים "סגורים" ומגיעים אך ורק אל הסוכנויות הגדולות ששולחות את השחקנים הרשומים אצלן. כשאתם רשומים אצל סוכנות דוגמנות או משחק, אתם נחשפים אוטומטית ליותר אודישנים, כך שהסיכוי שלכם להשתלב בתעשייה גדל.

כשאתם מייצגים את עצמכם ולא רשומים בסוכנות, אתם צריכים לחפש את האודישנים לבדכם, תוך שעליכם גם לעבור את התהליך ללא כל ליווי ותמיכה. לסיכום, בכדי לקבל כמה שיותר אודישנים למשחק, עליכם להיות רשומים בסוכנות. שימו לב כי הסוכנות לא תשלח אתכם לאודישן עבור כל תפקיד שנפתח, אלא אך ורק לאודישנים שיכולים להתאים לכם – בהם יש לכם סיכוי לעבור בהצלחה.

שוברים את המיתוס: לשחקנים מוכרים אין עדיפות באודישנים

החשש של כל שחקן מתחיל הוא שהאודישן שלו לא יתנהל בצורה אובייקטיבית. במילים אחרות: שחקנים מוכרים שהציבור הישראלי כבר מכיר, בעלי סיכוי גדול יותר לקבל את התפקיד. במידה רבה, אם היה כך הדבר – הרי שלא היה כל צורך לערוך אודישן למשחק. המציאות היא לגמרי אחרת: צוות הבוחנים והמלהקים מחפשים דרך קבע אחר הדבר הגדול הבא. לכן, נערכים שוב ושוב אודישנים במטרה למצוא את השחקן המתאים ביותר למשבצת. בכל יום מחדש שחקנים חדשים מקבלים תפקידים על בסיס הכישרון שלהם ומה שהם מביאים אתם.

האם גם דוגמנים יכולים לגשת לאודישנים של סרטים וסדרות?

בהחלט. כיום, יותר מתמיד, ניתן לראות איך מגיעים גם דוגמנים וכוכבי רשת אל אודישנים למשחק. בעבר, "שחקן" היה רק משחק ודוגמן היה רק מדגמן. כיום ישנו המושג "טאלנט" – המתאר כוכבים שעושים הכל. לכן, גם דוגמנים יכולים להתחרות על תפקיד בסדרה או בסרט, כאשר ישנם תקדימים רבים שדרכם ניתן ללמוד כי גם דוגמנים קיבלו תפקידים נחשקים.

איך מתנהלים אודישנים לילדים שחקנים?

ממש כפי שמנתהלים האודישנים לקהל השחקנים הבוגר, כך מתנהלים גם אודישנים לילדים. גם הילדים נדרשים להפגין מקצועיות, יכולות הבעה ועמידה אל מול המצלמה, הבנה של טקסט וכיוצא בזה. מאחר ומדובר בכל זאת על קהל של ילדים, ישנו דגש רב על התקשרות עם הילדים, כאשר מקפידים על שיח רגיש, מכיל ומאד מחוייך.

סוכנות דוגמנות לילדים שולחות אל אודישנים למשחק גם ילדים שחקנים וגם ילדים שעושים יותר קמפיינים למותגים שונים. הסוכנות דואגות לשלוח את הילדים רק לאודישנים שיש להם סיכוי לצלוח – כך שהילדים יוכלו ליהנות מטעם ההצלחה. האודישנים מתואמים עם ההורים, תוך שמוצגים להם טרם האודישנים כל הפרטים החיוניים.

מאמרים וטיפים‎

הפרמטרים המשפיעים על מעבר שלכם באודישן

אמנם אין נוסחה מדעית ומדויקת, אך בהחלט ישנם מספר פרמטרים המשפיעים על סיכוי המעבר שלכם כאשר אתם מגיעים אל אודישנים למשחק.

לא עברתם אודישן – איך ממשיכים?

הגעתם אל אודישנים למשחק ולאחר מספר ימים קיבלתם תשובה שלילית. כיצד תוכלו להתמווד עם הכישלון ולהמשיך הלאה ? לפרטים >>

5 שיטות להפחית לחץ לפני אודישן

ההגעה אל אודישנים למשחק היא עניין מלחיץ למדי, שאיתו כל אחד מתמודד בדרך שונה. לפניכם, 5 שיטות להפחתת הלחץ לפני אודישן.

-->