לימודי משחק

לימודי משחק הינם לימודים שפתוחים בפני כל מי שדבק בו חיידק הבמה. לעתים, הדרך חשובה יותר מהתוצאה – ותהליך מעשיר ומלמד של לימודי משחק מרחיב, מעצים ומחזק רבים.

img

הוציאו את השחקן שבכם עם לימודי המשחק!

מגיע השלב בחיים שבו אתם צריכים לקבל החלטה: מה אתם הולכים ללמוד? מגוון האפשרויות עצום, והדרך הטובה ביותר להגיע לייעוד שלכם היא להקשיב ללבכם: היכן התשוקה שלכם נמצאת, מה באמת עושה לכם את זה ומה גורם לכם להיות מאושרים? אז אמנם ההורים שלכם אולי ישמחו שתלמדו רפואה או עריכת דין, אך האהבה שלכם נמצאת על הבמה. לימודי משחק המועברים דרך בית ספר למשחק, מעניקים לכם את ארגז הכלים החיוני עם שלל קורסים ממוקדים, צוות מעולה של מורים ושיתופכם בטיפים מעולים להצלחה באודישנים והשתלבות בתעשיה. גם אתם רוצים ללמוד מהטובים ביותר? הירשמו אל לימודי משחק!

חושבים שגם אתם יכולים?

האם ישנם תנאי קבלה לפני הרשמה ללימודי משחק?

המטרה היא לאפשר לכל הנרשמים אל לימודי משחק ליהנות מקבוצה איכותית וכישרונית. בכדי להבטיח כי אכן תישמר רמה גבוהה, ישנו מבחן קבלה קצר שבאמצעותו ניתן לבדוק את ההתאמה שלכם לאופי הקורס, ועד כמה תוכלו באמת להשתלב בתעשיה בעתיד. לא מדובר על מבחן מפחיד, מאיים או "אודישן" קלאסי, אלא על יותר מבחן היכרות שבאמצעותו גם ניתן לתאם ציפיות מהלימודים. חשוב לציין כי כישרון טבעי אמנם חשוב, אך בכדי להפוך אתכם לשחקנים מקצועיים ולבסס את המשחק שלכם על יותר טכניקות וכלים, לימודי משחק חשובים וחיוניים. לאחר לימודי משחק, כדאי שתירשמו אל סוכנות שחקנים כך שיהיה מי שיפנה אתכם לאודישנים המתאימים.

חושבים שגם אתם יכולים?

לימודי משחק: הדלת שלכם אל תעשיית הבידור

קל מאד לפתוח את הטלוויזיה, לראות את הכוכבים הגדולים ולחשוב כי הם נולדו על הבמה מבלי שהם היו צריכים לעשות דבר. בפועל, כל שחקן שאתם רואים בסדרה, פרסומת או סרט – עבר דרך משמעותית. הדרך בעיקרה היא לימודי משחק הכוללים גם קורסים שונים כדוגמת קורס משחק מול מצלמה. תוך כדי הלימודים ובעיקר אחריהם, תוכלו לקבל הפניות אל אודישנים למשחק. בכדי להיכנס אל לב תעשיית הבידור, גם אתם צריכים להשקיע בבסיס איתן שכולל למידה מהמורים הטובים ביותר בתעשיה, להתמודד אל מול סיטואציות שונות, ללמוד איך לעמוד אל מול קהל ומצלמה וכן הלאה.

כל שחקן, בכל מעמד ועם כל ניסיון שלא יהיה, נדרש לעבור אודישן במטרה לבדוק את התאמתו אל התפקיד המסוים, הקאסט וההפקה. ישנם גם אודישנים למתחילים המחפשים ניצבים או תפקידים משניים, והם בהחלט דרך מצוינת לצבור ניסיון .

עוד הרבה לפני הסילבוס – מי עתיד ללמד אתכם?

כשאתם מתעניינים לגבי לימודי משחק, הדבר החשוב ביותר הוא להבין מי עתיד ללמד אתכם ושכדי לעבוד בתחום יהיה עליכם לעבור אודישנים לסדרות. המון פעמים ההתמגנטות הראשונית היא אחר בית ספר מוכר ובעל שם, אך האם חשבתם על מי מלמד אתכם? מעבר לכך שהמורים יעצבו את חווית הלמידה שלכם, הרי שהם אלו שיכולים ללמד אתכם יותר טוב מכולם על עולם המשחק והתעשיה. ישנם בתי ספר למשחק שבהם המורים מעולם לא עלו על הבמה – האם מהם הייתם רוצים ללמוד?

לימודי משחק חייבים להיות מבוססים על צוות מעולה של מורים! הבטיחו גם אתם כי מי שמלמד אתכם מחזיק בניסיון עשיר במשחק בסדרות, סרטים ופרסומות. כך, ניתן ללמד אתכם לא רק על משחק, אלא גם על כל העטיפה שמסביב: איך נרשמים אל סוכנות דוגמנות או משחק, מהם הטיפים למעבר אודישנים לסדרות וכן הלאה.

"שיחקתי כל החיים. אני צריך ללמוד משחק?"

חד משמעית, כן! כל עוד לא עברתם הכשרה מקצועית של לימודי משחק, וכל עוד אתם אכן רוצים להשתלב בתעשיה, אתם צריכים ללמוד משחק. המון פעמים ישנם שחקנים מתחילים ומאד מוכשרים שכל הניסיון שלהם הוא לימודי משחק במגמת התיאטרון בתיכון. בפועל, לימודים שכאלו לא מספיקים על מנת להיכנס אל המגרש של הגדולים. מדובר אמנם על בסיס לא רע שבאמצעותו בעיקר ניתן לזהות אם יש לכם כישרון, אך במידה ואתם רוצים לעבור אודישנים ולקבל תפקידים משמעותיים, עליכם להשקיע קצת יותר.

לימודי משחק הם לימודים מעשירים, מלמדים ומעצימים – שלא רק מלמדים אתכם על משחק אלא גם מעבירים אתכם בחוויה יוצאת דופן! לאורך הלימודים תבחינו בעצמכם כי הביטחון שלכם בשחקן שאתם מתחזק, תוך שתקבלו הארות והערות שיאירו את דרככם ויהפכו אתכם חדים יותר, ממוקדים יותר ובהרבה יותר מקצועיים.

img

חושבים שגם אתם יכולים?

בכדי להירשם לסוכנות שחקנים עליכם לסיים לימודי משחק

לימודי משחק הם הפתח שלכם לתעשיה! אמנם ישנן סוכנויות שחקנים שמחתימות גם טאלנטים שמעולם לא למדו משחק, אך מרבית סוכנויות השחקנים הנחשבות מציבות תנאי סף: בכדי להירשם אצלן, יש להיות בוגרים של לימודי משחק. המשמעות היא שעל מנת להשתלב בתעשיה, להגיע במגע עם חוד החנית של המפיקים והבמאים ובעיקר בכדי להגיע אל אודישנים לפרסומות וסדרות, אתם צריכים להיות בעלי הכשרה מקצועית מתאימה.

חשוב לדעת כי לימודי משחק לא צריכים להיות בהכרח לימודים של כמה שנים, אלא שגם קורסים קצרים יותר שתיקחו יכולים לסייע לכם. אחד הקורסים המומלצים ביותר לאלו מכם שרוצים להשתלב בין היתר בפרסומות ובסדרות, הוא קורס של משחק אל מול מצלמה. מדובר על קורס ממוקד וענייני שמעניק לכם את הכלים הנדרשים בכדי להביא את הכישרון שלכם לידי ביטוי אל מול המצלמה הנוכחת בחלל.

האם לימודי המשחק מתאימים גם לילדים?

לימודי משחק הנלמדים בבתי ספר מסוימים המון פעמים פתוחים רק לקהלים בוגרים יותר. עם זאת, במידה והילד שלכם רוצה לשחק ולפתח את הכישרון שלו, בהחלט ישנם בתי ספר המלמדים גם ילדים. גם בהקשר זה של ילדים, חשוב להבין כי סוכנות דוגמנות לילדים מעדיפה משמעותית ילדים בעלי כישרון בשירה, ריקוד או משחק, על פני ילדים שאין להם כל כישרון. סוכנויות אלו יעדיפו לשלוח אל אודישנים לילדים את אלו שיודעים לשחק, על פני אלו שלא.

בית ספר למשחק – איך תבחרו את הטוב ביותר?

לפניכם, מספר טיפים שבאמצעותם תוכלו לבחור את בית הספר למשחק הטוב ביותר עבורכם:

1. מי המורים? בחרו בבית ספק למשחק שבו מלמדים מורים מעולים – כאלו שמוכרים גם לכם מהמסך הקטן והגדול.

2. מה מלמדים? בית ספר שמלמד אתכם על תולדות התיאטרון קצת פחות יסייע לכם להשתלב בתעשיה, בעוד בית ספר שמלמד קורסים כדוגמת קורס משחק אל מול המצלמה, דווקא כן.

3. ניסיון בית הספר – שימו לב כי בתי ספר ותיקים מדי לעתים סובלים מתדמית מיושנת, ותכנית לימודים לא עדכנית. בחרו בבית ספר חדש, מודרני ומעודכן שמבין את המשמעות של "טאלנט" בשנת 2019.

לא משנה בני כמה אתם – אף פעם לא מאוחר!

תנו לשחקן שבכם לצאת החוצה בייחוד בהגיעכם אל אודישן! מי שאוהב במה, לשחק ולשמוע את קול מחיאות הכפיים, לא יכול להדחיק זאת. לימודי משחק מאפשרים לכם להביא לידי ביטוי את הכישרון שלכם ואת התשוקה שלכם. שלל תפקידים פתוחים גם לשחקנים בוגרים ומבוגרים יותר, כך שאף פעם לא מאוחר לחלום. הירשמו גם אתם אל לימודי משחק שיציתו בכם מחדש את תשוקתכם!

מאמרים וטיפים‎

טעויות אפשריות שתוכלו לעשות בלימודי משחק

לימודי משחק הם לימודים שרבים היו רוצים ללמוד. עם זאת, לא רבים אלו שמחליטים ללכת אחרי החלום ולהיות קשובים ללב. לאחר שנרשמתם ללימודים, כל שנותר לכם הוא לספור את הימים לאחור ולהתחיל לחשוב על הקריירה שביום למחרת.

למי בהחלט לא מתאימים לימודי משחק?

סביר מאד להניח כי גם אתם נחשפתם ללא מעט מדריכים של בתי הספר המציעים לימודי משחק. אותם מדריכים לבטח הציגו בפניכם את כל היתרונות של הלימודים, מדוע הם מתאימים לכם ואיך הם יכולים להפוך אתכם לשחקנים מעולים.

איך לימודי משחק עוזרים לכם בחיים האמיתיים?

כשאתם חושבים על לימודי משחק, אתם ככל הנראה חושבים על קריירה מפוארת, על גדודי מעריצים, על אודישנים מוצלחים ועל הצלחה כלכלית. לפרטים >>

-->