בית ספר למשחק

לימודי בית ספר למשחק הם הדרך הנכונה להגיע לפסגה בתחום אומנויות הבמה! אנשים בעלי כישורי משחק טבעי שרוצים להפוך לשחקנים כבר יודעים שקיצורי דרך לרוב אינם עובדים.

img

רגע לפני שאתם נרשמים לבית ספר למשחק

בישראל כיום ישנם לא מעט בתי ספר, כך שהחיפוש אחר בית הספר המומלץ ביותר יכול להיות מעט מורכב, מעט מתיש וגם די ארוך. אז רגע לפני שגם אתם מוציאים את השחקן שבכם ונרשמים אל לימודי משחק, דעו גם אתם מהם הפרמטרים לפיהם בוחרים בית ספר מקצועי, מדוע חשוב ללמוד משחק והאם יש גיל שמאוחר מדי להתחיל בו ללמוד

חושבים שגם אתם יכולים?

אז מה אתם יודעים על המורים בבית הספר למשחק?

אז איך בוחרים בית ספר למשחק? הדבר החשוב ביותר לפני שנרשמים לבית ספר, הוא לדעת מי הם המורים שיכינו אתכם היטב לקראת אודישנים. אם לוקחים לדוגמא סטודנטים שעתידים ללמוד באוניברסיטאות, הרי שהמון פעמים הבחירה שלהם במוסד לימודים אחד על פני אחר מבוססת על סגל המרצים, ובצדק. כשמדובר על תחום מעשי כל כך כמו משחק, הרי שחשוב מאד לבחור בבית ספר שבו מלמדים המורים הטובים ביותר.

מורה טוב הוא מורה שהתנסה בעצמו במשחק על הבמות ובמסך. כידוע, ישנם לא מעט מורים למשחק שמעולם לא היו על הבמה, או שהם כיכבו בפעם האחרונה על הבמה לפני עשרות שנים. איך מורה שכזה יכול להעביר בפניכם את הידע הנדרש, לצייד אתכם בארגז כלים ולהעניק לכם טיפים הרלוונטים לעולם המשחק הנוכחי? בית ספר למשחק אמור להעניק לכם ערך מוסף מלבד לתכני הקורסים - להבטיח כי תקבלו מידע חיוני בכל הקשור לתעשייה, איך ניגשים אל אודישנים למשחק וכיוצא בזה.

חושבים שגם אתם יכולים?

ניסיון בית הספר – מה חשוב לדעת על זה?

המון פעמים הנטייה הטבעית היא לבחור בבית הספר המנוסה ביותר. בפועל, המון פעמים הניסיון הוא דווקא מה שצריך להיזהר ממנו. שימו לב כי ישנו הבדל בין ניסיון השחקנים ובין ניסיון בית הספר. המון פעמים, בית ספר למשחק שכבר עובד המון שנים, נכנס למעין לופ קבוע ולא מתחדש, כאשר המורים מעט עייפים ולא מביאים עמם רוח חדשה.

מנגד, בית ספר למשחק שנמצא בתחילת דרכו, וכל עוד מובילים אותו שחקנים מן השורה, מחזיק ביתרון בולט! בית ספר למשחק שרק מתחיל את עבודתו, מגיע עם בשורה חדשה, עם תכנים עדכניים ועם הבנת עולם המשחק של שנת 2019 המבוסס בעיקר על טאלנטים, ולא ספציפית רק על שחקנים. הבנת התעשייה חשובה בדיוק כמו הכישרון שלכם - זיכרו זאת כשתגיעו אל אודישן למשחק!

האם בית הספר מציע לכם קורסים שעונים על הצורך שלכם?

כשאתם מחפשים בית ספר למשחק, חשוב גם להבין האם בית הספר עונה על הצרכים המקצועיים-לימודיים שלכם. ישנם בתי ספר שמתמחים בסוג מסוים של משחק ועל כן הם מציעים קורס בודד, בעוד ישנם בתי ספר למשחק שמציעים מפרט קורסים נרחב. לדוגמא: במידה והחלום שלכם כשחקנים הוא להשתלב בסדרות הטלוויזיה, הרי שהקורס המתאים לכם ביותר הוא קורס משחק מול מצלמה. לכן, רגע לפני שאתם נרשמים, יהיה נכון לבדוק את סילבוס בית הספר ולאמת כי הציפיות שלכם יתממשו.

אפשר להיות שחקן ללא לימודים בבית ספר למשחק?

כן ולא. מצד אחד, ישנם תקדימים של שחקנים שהצליחו להיכנס לתעשייה ללא לימודים בתוך בית ספר למשחק, אך מצד שני הם לא רבים. במידה ואתם רואים את החיים שלכם על הבמה, חשוב מאד שגם אתם תשקיעו בלימודים. האם הייתם רוצים לרכוש שירות מאיש מקצוע שלא למד בחייו? ככל הנראה שלא. בדיוק כך גם המפיקים והמלהקים שרוצים להבטיח כי הם משקיעים בשחקנים שלמדו היטב. הסיכוי לעבור אודישנים לסדרות מבלי להיות בוגרים של בית ספר למשחק, אינו גבוה.

בית ספר למשחק: חוויה מעצימה ומלמדת

ישנם אלו שרואים בלימודים בתוך בית ספר למשחק כמשהו שמעכב את התפתחות הקריירה שלהם. בפועל, אתם צריכים להבין שהלימודים הם מה שיאפשר לכם להצליח בעתיד באודישנים אליהם תיגשו מטעם סוכנות שחקנים. מעבר לכך שאתם הופכים לשחקנים טובים יותר הודות לתכנים בבית הספר למשחק, הרי שמדובר גם על חוויה עשירה ומעצימה. לאורך הלימודים אתם יכולים להכיר עוד סטודנטים למשחק, ללמוד משחקנים אחרים ובעיקר ללמוד ממורים שכבר כיכבו על הבמות הגדולות ובמסך הקטן והגדול.

img

חושבים שגם אתם יכולים?

האם ניתן להשיג אודישנים דרך בית הספר למשחק?

בית ספר למשחק הוא מקום ששם לעצמו למטרה להכשיר את דור השחקנים הבא. חשוב להבין כי בית הספר אינו מתפקד בתור סוכנות של שחקנים או בתור סוכנות דוגמנות. עם זאת, לעתים בבית הספר עצמו מפרסמים אודישנים שונים שגם בתור סטודנטים למשחק תוכלו לגשת אליהם. היתרון הגדול שבללמוד משחק משחקנים מוכרים ועובדים, הוא שלעתים אתם מקבלים מהם הפניות לאודישנים, תוך שהם יכולים להמליץ עליכם אל מול צוות הבוחנים בהפקה.

מה מייחד את לימודי המשחק אל מול המצלמה?

לא משנה כמה כישרון יש לכם, הרי שישנם דברים שפשוט צריך ללמוד. כך לדוגמא – המשחק אל מול המצלמה. כל שחקן שרוצה לשחק בסדרות או בסרטים ואפילו בפרסומות, צריך לדעת איך לעמוד אל מול המצלמה. לא במקרה נזרק לא פעם לאוויר המשפט "המצלמה אוהבת אותך" – זאת מאחר וישנם שחקנים שעוברים מצלמה וכאלו שלא. לשמחתכם, מדובר על משהו שניתן ללמוד, כך שגם אם אתם לא עוברים כעת מצלמה, יהיה ניתן להעניק לכם את הכלים שעם יישומם תוכלו לעבור בקלות מצלמה. זהו התפקיד של בית ספר למשחק! אם מדובר בילדים כדאי שתבררו על סוכנות דוגמנות לילדים.

אף פעם לא מאוחר מדי: תנו לשחקן שבכם לצאת!

המון פעמים נדמה כי העולם שייך לצעירים, וכי משחק זה משהו שרק חבר'ה צעירים שהשתחררו מהצבא יכולים ללמוד. בפועל, אל תשכחו לרגע שבכל סדרה או סרט בהם אתם צופים, גם ישנן דמויות בגילאים מתקדמים יותר: מאמהות בנות 40 ועד סבים וסבתות. לא משנה בני כמה אתם – כל עוד חיידק הבמה דבק גם בכם, הרי שתוכלו להירשם אל בית ספר למשחק. המון פעמים הדרך חשובה מהתוצאה, כך שגם אם אתם מעוניינים ללמוד משחק להנאתכם בכדי להעשיר את עולמכם, מקומכם בלימודי משחק שכאלו. לכן, כדאי שתגיעו אל אודישנים למתחילים.

האם גם "טאלנטים" צריכים ללמוד משחק?

חד משמעית, כן! לא אחת נדמה כי טאלנטים לא צריכים ללמוד דבר – זאת מאחר והם נולדו עם כישרון שהוא מתנה. אז אכן, כישרון זה משהו בסיסי שנולדים אותו, אך בהחלט חשוב לפתח אותו בצורה מקצועית. שימו לב כי גם דוגמנים שמגיעים אל אודישנים לפרסומות לדוגמא, צריכים להפגין יכולות של משחק. הימים בהם פנים יפות היו מספיקות, אינם עוד. המלהקים וגם הקהל דורשים קצת יותר, ואת הקצת הזה ניתן ללמוד במסגרת בית ספר למשחק.

בתי הספר מתאימים גם לילדים?

ישנם בתי ספר למשחק שמקבלים גם ילדים ללימודים, תוך שגם ישנם בתי ספר המיועדים בעיקר לילדים המעוניינים להתפתח בתחום. בכדי להתקדם הלאה לאחר הלימודים, יש להירשם אל סוכנות דוגמנות לילדים שבסופו של דבר משדכת בין מפיקים ומלהקים ובין אותם ילדים מוכשרים. אל אודישנים לילדים במרבית המקרים מפנים אך ורק ילדים שעברו קורסים, הכשרות ולימודים בבתי ספר למשחק.

מאמרים וטיפים‎

בית ספר למשחק TalenTeam - הגיע הזמן שיכירו אתכם באמת

מתי בפעם האחרונה הגשמתם חלום? אנו ב-TalenTeam יכולים לעזור לכם להגשים את החלום הגדול עם קורסים מקצועיים הנלמדים בבית הספר למשחק שלנו.

מיתוסים נפוצים על בתי ספר למשחק

נדמה לכם שאתם יודעים המון דברים על בית ספר למשחק? בפועל, ישנם לא מעט מיתוסים שרבים אימצו אותם לחייהם כמציאות מוחלטת. לפרטים >>

מה בודקים לפני הרשמה לבית ספר למשחק?

כיצד תבחרו בית ספר למשחק ברמה הגבוהה ביותר ומה הם הפרמטרים שעלולים להשפיע על הבחירה שלכם ? לפרטים נוספים קראו את המאמר >>

אפשר להצליח בתעשייה ללא לימודי משחק?

השאלה האם אפשר להצליח בתעשיה מבלי להרשם ללמודי בית ספר למשחק, דומה לשאלה האם אפשר להתחטב מבלי להגיע למכון הכושר ומבלי לשנות את הרגלי התזונה. לפרטים קראו >>

-->