סוכנות הדוגמנות – כבר לא רק לדוגמנים

בעבר, כל דוגמן או דוגמנית שהיו רוצים לפתח את הקריירה שלהם, היו צריכים לפנות אל סוכנות דוגמנות. הסוכנות, בעבודה משותפת עם הדוגמן או הדוגמנית, הייתה בונה תכנית עבודה שלפיה היו עובדים ומפתחים בהדרגה את הקריירה. כיום, מעטות הסוכנויות שבוחרות להתמקד רק בדוגמנים, שחקנים או זמרים, אלא שכל סוכנות קולטת אליה מניפה רחבה של אנשים מוכשרים.

המשמעות היא כי הרשמה אל סוכנות דוגמנות לא אומרת בהכרח כי המיוצג אך ורק ידגמן, אלא יהיה פתוח גם לעבודות נוספות. איך הסוכנויות עובדות כיום? כל המידע, לפניכם:

סוכנות קולטת אליה שחקנים, דוגמנים וזמרים

הסוכנויות הגדולות מעדיפות לחתום חוזים עם טאלנטים: אנשים מוכשרים בעלי יכולות משחק, שירה ודוגמנות. לכן, כשאתם מגיעים אל סוכנות דוגמנות לפגישה ראשונה, דעו כי פתוחות בפניכם לא מעט אפשרויות לפיתוח הקריירה שלכם. לרוב, בכל סוכנות ישנן כמה מחלקות שונות, כך שבהתאם לכישורים שלכם אתם נקלטים אל מחלקה שבה עובד בצמוד אליכם סוכן. העבודה עם הסוכן מבוססת על שיתוף פעולה, כאשר אתם חלק בלתי נפרד מההחלטות הבונות את הקריירה שלכם.

מדוע טאלנטים מצליחים יותר בתעשייה?

בעבר, מלהקים היו חוששים מאד לעבוד עם טאלנטים מאחר והם היו נתפסים כלא רציניים מספיק – כאלו שטובים בכמה דברים שונים אך לא טובים ממש בדבר אחד מסוים. תפיסת הטאלנטים כיום השתנתה, וניתן לראות בבירור כי הם מקבלים יותר הזדמנויות וכי סוכנות דוגמנות בה הם רשומים שולחת אותם להמון אודישנים. מדוע הם מצליחים יותר? משום שהם יכולים גם לשחק ולהבחן לסדרות ולסרטים, גם לדגמן וכך לקטוף קמפיינים ולעשות פרסומות. כשיש לטאלנט יותר מה להציע, הוא עובד יותר – זוהי נוסחה פשוטה.

אז איך עושים את המעבר מ"דוגמן" לטאלנט?

ישנם דוגמנים שמתחילים את הקריירה שלהם אך ורק בעבודות דוגמנות. כך לדוגמא: דוגמן צעיר ומתחיל שמגיע אל סוכנות דוגמנות בגיל צעיר, והוא עושה רק קמפיינים, פרסומות ועבודות דוגמנות שונות. מגיע השלב בו הסוכנות והדוגמן מקבלים החלטה לעשות צעד לפיתוח הקריירה. במידה והדוגמן גם רוצה להתחיל לשחק, הוא נרשם ללימודי משחק, בין היתר לקורס משחק מול מצלמה בבית ספר מוכר. כך, הוא רוכש כישורים נוספים שמאפשרים לו לקבל יותר אודישנים וגם לעבור אותם.

האם עדיין ישנן סוכנויות קלאסיות של דוגמנות?

בהחלט. עם זאת, כדאי מאד להירשם אל סוכנות דוגמנות שגם מייצגת טאלנטים. כך, כמיוצגים, יש לכם אפשרויות רבות יותר, תוך שהסוכנים יודעים איך לקדם אתכם עם כל אחת מהשאיפות והמטרות שלכם. חשוב שתזכרו: לעתים, כישרון אינו מספיק, ועל מנת לפתח קריירה יש צורך בניהול נכון, סוכן מחושב ומקצועי ויכולת לזהות הזדמנויות. בהצלחה!

-->