מיתוסים נפוצים על שחקנים ולימודי משחק

לפניכם, רשימה מקוצרת של מיתוסים נפוצים על לימודי משחק ועל קורס משחק מול מצלמה:

1.לשחקנים אין פחד במה/קהל

קשה מאוד לחשוב על שחקן שרוצה לכבוש את הקהל והבמות מבלי שהוא יכול לעמוד הבמות. בפועל, המון שחקנים הגיעו לעולם המשחק והבמה רק על מנת להתמודד עם הפחד שלהם. ישנם לא מעט שחקנים – גם אלו שאתם מכירים ומעריכים שמתמודדים עם פחד במה, כאשר כל עליה לבמה או לפני כל יום צילום עליהם להתמודד עם אותו פחד מחדש. לשמחתכם, מדובר על משהו שניתן לעבוד עליו, בין היתר באמצעות קורס משחק מול מצלמה.

2.שחקנים נולדים עם כישרון טבעי ולא צריכים ללמוד

חד משמעית, לא נכון! כישרון הוא דבר בסיסי שאותו צריך לפתח. חשוב לציין כי אנשים ללא כישרון או פונטציאל בסיסי לא יוכל להצליח בעולם המשחק. המטרה של לימודי המשחק היא לא להפוך אנשים ללא כישרון לאנשים עם כישרון, אלא להעניק לכל שחקן מתחיל את הכלים להצלחה. כך לדוגמא: קורס משחק מול מצלמה מאפשר לשחקנים מתחילים ללמוד איך לעמוד מול המצלמה, איך להעביר טקסט אמין מול המצלמה וכיוצא בזה. השורה התחתונה: בהחלט צריך ללמוד!

3.לימודי משחק אפשר גם ללמוד ביוטיוב

ישנם לא מעט קורסים הזמינים ביוטיוב. מדובר על דבר נפלא, המנגיש במידה רבה לאנשים ברחבי העולם את האפשרות ללמוד ולהרחיב את האופקים. אז קורס בישול קצר או את יסודות התפירה תוכלו ללמוד ביוטיוב, אך משחק לא. מדובר על לימודים המבוססים על מפגש של פנים מול פנים, הערות והארות שיש ליישם ובעיקר: עמידה אל מול הקהל. מעוניינים לשחק? החלו את הדרך עם קורס משחק מול מצלמה.

4.מונולוגים קשים יותר מדיאלוגים

זה לא נכון. רבים סבורים כי לעשות מונולוג אל מול כיתה או על הבמה, זה הדבר הקשה ביותר ששחקן יכול לעשות. בפועל, כשמדובר על דיאלוג לדוגמא, הרי שאתם לא תלויים רק בעצמכם, אלא בשחקן נוסף. בדיאלוגים נדרש סינכרון מדויק, הקשבה זה לזה ויכולת להרגיש את השחקן שמולכם בלייב על הבמה. לעתים, נדרשות כמה שנים בכדי להגיע למיומנות אידיאלית שמאפשרת לכם לשחק בצורה מושלמת עם שחקן נוסף.

5.מי שלא עובר מצלמה אין לו מה לחפש בלימודי משחק

זה לא נכון. המטרה של קורס משחק מול מצלמה היא לכוון את השחקנים איך לעמוד מול מצלמה, ממה להימנע ולמה לשים לב. מדובר על קורס נחשק ופופולארי מאד בקרב שחקנים, פשוט מאחר ושחקן שמנוסה במשחק מול מצלמה, יכול לקטוף תפקידים בפרסומות, סדרות וסרטים. שחקן שלא עובר קורס שזה לעומת זאת, מגביל את עצמו אך ורק לתיאטרון.

-->