לקראת האודישן הראשון שלכם – כל הטיפים החשובים

1.גשו לאודישן רק אם הוא מתאים לכם

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שעושים שחקנים מתחילים, היא לגשת אל אודישנים למתחילים שמראש אינם מתאימים להם. כשאתם ניגשים לאודישן לתפקיד שלא מתאים לכם, הוא יכול להסתיים באחת משתי התוצאות: תקבלו תשובה שלילית שככל הנראה תפגע במורל שלכם, או שלחילופין תקבלו את התפקיד אך הוא לא יתרום להמשך הקריירה שלכם. אחד התפקידים המשמעותיים ביותר של סוכנות השחקנים היא לשדך לכם אודישנים ההולמים את הכישרון שלכם ואת המטרות שלכם.

2.המשיכו להיבחן באודישנים לתפקידים אחרים

שחקנים מתחילים רוצים לשמור על סביבה מאד סטיירילית ומסודרת. המשמעות היא שהם ככל הנראה לא יגשו לאודישן יומיים לאחר שהם היו באודישן אחר. עליכם לתפוס אודישנים למתחילים כראיונות עבודה לכל דבר ועניין. כל אודישן שאתם ניגשים אליו הוא ראיון עבודה, אך אין זה אומר כי בהכרח תקבלו אותו. הנוסחה פשוטה: ככל שתזרקו יותר חיצים, כך ישנה סבירות גבוהה יותר שתפגעו. לכן, גשו לכל אודישן שנמצא מתאים לכם. במקרה הגרוע ביותר? תצטרכו לקבוע איזה תפקיד מתאים לכם יותר מבין אלו שקיבלתם.

3.תפסו פינה שקטה בחדר ההמתנה לאודישן

ישנו דבר מהותי המכריע בין אודישן טוב לאודישן פחות טוב והוא מידת הריכוז שלכם. מה שחשוב שתדעו בתור שחקנים מתחילים הניגשים אל אודישנים למתחילים, הוא שחשוב מאד שתהיו מרוכזים ומכונסים בעצמכם טרם כניסתם אל חדר האודישנים. ריכוז משמעותו להיות מפוקסים, ממוקדים וחדים. ישנם שחקנים נפלאים שלא צולחים אודישנים רק מאחר והם לא מצליחים להגיע לרמת ריכוז גבוהה המאפשרת להם להביא את עצמם לידי ביטוי על הצד הטוב ביותר.

4.דברו בטון נעים, היכנסו זקופים והיו קשובים להנחיות

אז אחרי שהפכתם מרוכזים, איך נכנסים אל חדר האודישנים? אין שני לרושם ראשוני, ואת זה חשוב שתזכרו. הבוחנים לא רק בוחנים את כישרון המשחק שלכם כשאתם מגיעים אל אודישנים למתחילים, אלא שהם מעניקים גם חשיבות לאנשים שאתם. בסופו של דבר, במידה ותקבלו את התפקיד תהפכו להיות חלק מקאסט, כאשר המטרה היא להבטיח כי יהיה קל לעבוד אתכם. לכן, דבר בטון נעים, פנו בכבוד ובנימוס לבוחנים והיצמדו לדרישותיהם.

5.הציגו תמיד אך ורק פרטים אמיתיים אודותיכם

כשחקנים מתחילים, סביר כי אתם חשים מעט חוסר ביטחון באשר למעמד הנוכחי שלכם – החל מהניסיון ועד תיק העבודות שככל הנראה דל בשלב זה. עם זאת, חשוב מאד שתדברו אך ורק אמת באודישן. אל תשכחו לרגע כי קל מאד לאמת את קורות החיים שלכם, כך שבמידה ויתגלו פערים בין מה שאתם מספרים ובין המציאות, הרי שאתם יוצרים לעצמכם מוניטין מאד לא חיובי. טרם התנסיתם עם אודישנים למתחילים או שלא קיבלתם תפקיד? ציינו זאת ללא בושה. לא סיימתם את הלימודים? ציינו גם את הנתון הזה.

-->