לא עברתם אודישן – איך ממשיכים?

אז נכון, בעולם אוטופי הייתם עוברים כל אודישן שהייתם מגיעים אליו. בפועל, ישנו תמיד הסיכוי כי תקבלו תשובה שלילית וכי התפקיד ילך לשחקן אחר. איך מתמודדים עם תשובה שלילית שמקבלים לאחר אודישנים למשחק?

1.זיכרו: גם הייטקיסטים לא עוברים תמיד ראיונות עבודה

הדבר החשוב ביותר הוא פשוט להיכנס לפרופורציות. לעתים, כשאתם לא מצליחים לעבור אודישנים למשחק, אתם בטוחים כי אתם היחדים שקיבלו תשובה שלילית. מעבר לכך שעוד המון שחקנים אחרים קיבלו תשובה שלילית פשוט מאחר וישנו מקום רק לשחקן אחד עבור התפקיד, הרי שגם בעולם התעסוקה בחוץ הדבר זהה. כל מי שמעוניין לקבל משרה, מתבקש לעבור ראיון עבודה. לא תמיד עוברים ראיונות עבודה, אך תמיד ישנן הזדמנויות נוספות, זיכרו זאת.

2.זה לא שאין לכם כישרון, פשוט לא התאמתם לתפקיד

שחקנים הם עם שידוע בכך שהוא נוטה להלקות את עצמו ולהיות מאד ביקורתי כלפי עצמו. לא עברתם את האודישן? לא קרה כלום! העובדה כי לא עברתם את האודישן לא מעידה על הכישרון שלכם או יכולות המשחק שלכם, אלא שפשוט היו שחקנים שהתאימו יותר לתפקיד. מלהקים מחפשים את הליהוק המושלם, ומטבע הדברים – ישנם כאלו שמתאימים יותר וכאלו שפחות. אל אודישנים למשחק את צריכים להגיע עם ההבנה כי כישרון יש לכם, וזה הדבר החשוב ביותר.

3.בדיעבד, הרי הכל מסתדר לטובה

מה שעוד אמור להרגיע אתכם הם תקדימים. הרי בסופו של דבר, הכל זה לטובה ובדיעבד אתם מבינים כמה טוב שדברים הסתדרו כפי שהם הסתדרו. כשמקבלים תשובה שלילית באודישן, נדמה כי זהו – לא תשחקו עוד. בפועל, מדובר על אודישן אחד בלבד מתוך עוד מאות אודישנים למשחק שמחכים לכם בהמשך הקריירה. זיכרו כי החיים הוכיחו לכם שכל מה שצריך לקרות קורה, כך שאין באמת סיבה שתצנחו אל מצב רגשי שלא מטיב עמכם.

4.האודישן כפתח להיכרות עם אנשים מהתעשייה

אז נכון, כשלא עוברים אודישנים למשחק ישנה אכזבה טבעית, אך אל תשכחו לרגע כי אתם יוצאים מאודישן שכזה נשכרים. בכל אודישן אליו אתם מגיעים, ישנו צוות בוחנים אחר. הצוות הזה הוא חוד החנית של התעשייה, הכולל מלהקים, תסריטאים, במאים ומפיקים. אתם זוכים להכיר פנים אל מול פנים את בכירי התעשייה, מה שלא יוצא לכם בכל יום. לכן, ברכו על ההזדמנות הזאת וזיכרו כי היא בעצמה הזדמנות אדירה.

5.מחר יום חדש עם הזדמנות חדשה

ואל תשכחו לרגע: אולי כרגע לא עברתם את האודישן, אך בעוד דקה כבר יכולה להיפתח בפניכם ההזדמנות החדשה שלכם. הסוכנות בה אתם רשומים עבודת קשה מאד על מנת למצוא לכם אודישנים למשחק ולהכין אתכם אל האודישנים. שימרו על רוח טובה, על מוטיבציה והמשיכו לטפח את הכישרון שלכם. התפקיד הבא? יכול להיות לגמרי שלכם!

-->