כל מה שאסור לכם לעשות באודישן!

איך שלא תהפכו את זה, אודישן הוא ראיון עבודה לכל דבר ועניין. המון שחקנים שוכחים זאת לעתים, כך שהם מגיעים אל האודישנים לא כל כך מוכנים, הם מאחרים וגם לא מפגינים מקצועיות. מה עליכם לזכור? על כל  אודישן מתחרים עוד עשרות ולפעמים מאות מועמדים. בכדי למנף את הסיכויים שלכם, עליכם לעשות את כל הדברים שאתם צריכים לעשות, ובעיקר להימנע מאלו שממש לא כדאי לכם לעשות:

1.לאחר לאודישן ולגרום לבוחנים לחכות לכם

יחסי הכוחות בשלב זה הוא שאתם צריכים את הבוחנים, יותר מאשר הם צריכים אתכם. היו מקרים מעולם בהם נבחנים הגיעו באיחור לאודישן שלהם, כך שיצא מצב שצוות הבוחנים היה צריך להמתין. שימו לב כי בעת שצריכים לחכות לכם, אתם מראש מייצרים תחושה של אנטיגוניזם, אתם מצטיירים כלא מקצועיים ובעיקר שההסתכלות עליכם משתנה ברגע אחד בלבד. הקפידו להגיע בזמן אל אודישן ושדרו רצינות וכבוד.

2.להסתחבק עם הבוחנים

מאחר ואודישן הוא ראיון עבודה, עליכם להתייחס אליו באותה הרצינות והכבוד. אל הבוחנים שלכם כדאי בהחלט שלא לפנות ב"אחי" או ב"מאמי", אלא להעניק להם את הכבוד הראוי ולפנות אליהם בשיח ענייני. לעתים, ישנם שחקנים (בעיקר אלו שבתחילת דרכם), שבטוחים ששיח כזה יקדם אתכם ויאיר אותם באור חיובי. בפועל, התדמית שנוצרת היא מאד לא מקצועית, כך שהסיכוי שלכם מתחיל לרדת עוד לפני שהתחלתם לשחק.

3.להגיע עם אטיטיוד בעייתי

בראיון עבודה, כמו בראיון עבודה, הקסם האישי שלכם משחק תפקיד חשוב. לכן, כשאתם מגיעים אל אודישן, חשוב מאד שתיצמדו אל אטיטיוד נכון ונעים: הקפידו על חיוך, היו מנומסים, צרו אווירה שלווה ונעימה, השיבו רק על מה ששואלים אתכם ואל תפנו שאלות מתחכמות או לא ענייניות אל הבוחנים. בוחנים אתכם לא רק על הכישרון והמקצועיות שלכם, אלא גם על האדם שאתם. מדוע? משום שבמידה ותעברו אודישן ותקבלו את התפקיד, הצוות רוצה לדעת אל מול מי הוא עתיד לעבוד.

4.לקרוא מדף את הטקטסט

אין כזה דבר להגיע אל אודישן ולא לדעת את הטקסט בעל פה. מדובר על טעות חמורה שהמון שחקנים בתחילת דרכם עושים, אך שימו לב: שחקן שמקריא את הטקסט מתוך דף, ככל הנראה לא יעבור את האודישן. אתם מקבלים מספיק זמן מראש להתכונן לאודישן, נצלו אותו! עליכם להכיר את הטקסט, לשלוט בו, לאפיין את הדמות שלכם ולהציג את הכי טוב שאתם יכולים.

5.לבקש מהבוחנים הזדמנות נוספת

אז לא. גם אם היה לכם אודישן מאד לא מוצלח, לא נהוג לבקש הזדמנות נוספת מהבוחנים. מדוע? ראשית, משום שהם יודעים לזהות פוטנציאל. גם אם היה לכם אודישן לא טוב, הם ידעו לזהות האם ישנו חומר גלם שאפשר לעבוד איתו. שנית, ימי אודישנים הם ימים ארוכים שצריך לעמוד בהם בזמנים. בעת שנותנים לכם הזדמנות נוספת, צריך לתת לכולם.

-->