כל השלבים שצריך לעבור עם אודישן לסדרות

הסוכנות שלכם התקשרה לבשר לכם כי קיבלתם זימון לאודישן? אז אחרי ההתרגשות הגדולה והשמחה המוצדקת, צריך להתחיל להתכונן במטרה להבטיח כי תקבלו את התפקיד הנחשק. דעו גם אתם מהם השלבים המשמעותיים ביותר עם אודישנים לסדרות:

1.בדיקת התאמה אל מול הסוכן

כשהסוכנות בה אתם רשומים מקבלת את האפשרות לשלוח אתכם אל אודישנים לסדרות, הדבר הבסיסי ביותר הוא להבין האם התפקיד מתאים לכם. כל שחקן – גם שחקן מנוסה יותר וגם כזה שנמצא בתחילת דרכו, מתחיל את העבודה המקצועית עם הסוכנות עם תיאום ציפיות באשר לתפקידים ולבניית הקריירה שלו. לא תמיד תפקידים שתקבלו יקדמו אתכם, קח שלעתים כדאי לוותר על אודישנים או תפקידים מסוימים. במידה והתפקיד המיועד אכן תואם את הציפיות שלכם, תוכלו להמשיך הלאה אל השלב הבא.

2.עבודת הכנה לקראת האודישן

הגעתם להחלטה משותפת כי התפקיד מתאים לכם ויכול לקדם אתכם? ברכות! כעת, עליכם להתכונן לאודישן. מטבע הדברים, אודישנים לסדרות מצריכים מכם ללמוד טקסט מסוים הרלוונטי לתפקיד שעליו אתם עתידים להבחן. בשונה מאודישנים כלליים יותר שכל מה שאתם צריכים להביא אתכם לאודישן זה את עצמכם, במקרה של סדרות אתם נבחנים על דמות ספציפית. עשו כל מה שאתם יכולים על מנת לאפיין אותה, להבין אותה ולהביא אותה אל האודישן שלכם.

3.אודישן ראשון אל מול הבוחנים

אחרי הכנות והתרגשות גדולה, הגיע הרגע שלכם להגיע אל האודישן. שימו לב: במידה וטרם עברתם אודישנים לסדרות, דעו כי מדובר על יום מעט ארוך המצריך מכם להיות מאד סבלניים. כמוכם ישנם עוד שחקנים שמחכים בתורם להיכנס אל חדר האודישנים, כך שסביר כי תצטרכו להמתין מעט. כשאתם נכנסים אל חדר האודישנים הצטיידו בחיוך, גישה חיובית ונעימה, זיכרו להיות מנומסים ולענות רק על מה ששואלים אתכם.

4.במידה ועברתם, אודישן שני

אודישנים לסדרות נערכים בכמה שלבים שונים, זאת במטרה להבטיח כי מי שיקבל את התפקיד הוא פשוט השחקן הטוב ביותר. לכן, במידה ועברתם את האודישן הראשון, תזומנו אל אודישן נוסף יחד עם כל השחקנים האחרים שעברו את השלב הראשון. כל עוד עברתם את השלב הראשון, דעו כי יש לכם סיכוי לא רע בכלל לקבל את התפקיד. מעבר בשלב הראשון אומר לא רק שאתם מוכשרים, אלא שאתם גם מתאימים לתפקיד הספציפי בסדרה.

5.דינאמיקה קבוצתית עם יתר חברי הקאסט

ובמידה ועברתם את השלב השני באודישן, תזומנו לאודישן נוסף שהוא במידה רבה זה המהותי ביותר. כשמדובר על סדרות, מדובר על קאסט יחסית גדול של שחקנים. לכן, חשוב לבדוק את הכימיה בין השחקנים, בעיקר בעת שמדובר על דמויות שיש ביניהן זיקה ישירה כמו אם ובת, בני זוג, אחים וכיוצא בזה. לאחר מעבר בשלב זה, תקבלו את הבשורה המשמחת כי התפקיד שלכם!

-->