טעויות נפוצות ששחקנים מתחילים עושים באודישן

לפניכם, כל הטעויות ששחקנים צעירים עושים, שאתם בהחלט תוכלו להימנע מהן:

1.לא להגיע בזמן אל האודישן

הרושם הראשוני ישפיע במידה רבה על המעבר שלכם באודישן. המון פעמים ישנם שחקנים שבטוחים כי "כישרון זה הכל", אך בפועל – ישנם דברים חשובים נוספים שצריך להתחשב בהם. הבוחנים שמים לב לדקויות ורוצים להבין האם אתם עומדים בזמנים, עד כמה אתם מכבדים את המעמד ואיזו משמעת עצמית יש לכם. איחור לאודישן לא יעניק לכם נקודות זכות, ובמידה רבה אף יפגע ברושם שתיצרו. המסקנה הברורה: אל אודישנים למתחילים מגיעים בזמן!

2.להתייחס לבוחנים כאילו והם חברים מהעבר

אל תשכחו לרגע כי אתם עתידים לעמוד אל מול צוות של בוחנים מהשורה הכולל מלהקים בעלי שם, תסריטאים מוערכים ובמאים שזכו לשבחים רבים. מדובר על ראיון עבודה לכל דבר ועניין, כך שלהפוך את סיטואציית האודישן לסיטואציה חברית לא תקדם אתכם. עליכם להפגין רשמיות וכבוד אל מול צוות הבוחנים, כאשר יש לפנות אליהם בצורה ראויה. ישנם שחקנים מתחילים שבטוחים שהדרך שלהם לעבור אודישנים למתחילים היא להיות סאחבקים, אך ההיפך הוא הנכון.

3.לא לכבות את הטלפון עם הכניסה לחדר

אין דבר שיביך אתכם יותר בסיטואציה של אודישן מאשר הטלפון שלכם שיצלצל. מעבר לכך שאתם משתקפים ככאלו שלא לוקחים ברצינות את הסיטואציה, הרי שטלפון לא כבוי יכול לשים לכם רגל. האם תוכלו להישאר מרוכזים במונולוג שלכם כשהטלפון שלכם מצלצל בשיאו של האודישן? כנראה שלא. לכן, עם הגעתכם אל אודישנים למתחילים, דאגו לכבות את הטלפון או להעביר אותו למצב שקט. הדבר היחיד שאתם צריכים להביא אל האודישן הוא את עצמכם – זיכרו זאת.

4.לשאול "מתי אתם חוזרים אליי?"

צוות הבוחנים לא עובד אצלכם, כך שהוא גם לא מחוייב להשיב לכם על שאלות לוגיסטיות. המון שחקנים צעירים מתקשים לחיות עם חוסר הוודאות שיש בעולם המשחק ובתעשיה. עם זאת, אל תשאלו את הבוחנים מתי הם עתידים לחזור אליכם. מעבר לכך שאתם משתקפים כלחוצים וחסרי ביטחון, שאלה שכזו משתקפת כמאד לא מנומסת – כאילו והבוחנים צריכים לעמוד בזמנים שלכם. דעו כי התשובות על אודישנים למתחילים ניתנות ישירות אל הסוכנות שלכם.

5.לא להבחן לאודישנים נוספים במקביל

כשחקנים שמעוניינים להגיע אל אודישנים למתחילים, אתם צריכים להכין את עצמכם למצב בו תיבחנו על כמה אודישנים בו זמנית. העובדה כי אתם מגיעים לאודישן מסוים לא מבטיחה כי תעברו אותו, כך שכדאי שתפזרו את ההשקעות שלכם בצורה מושכלת ונבונה. יש לכם אפשרות להבחן בעוד אודישן במקביל? לכו על זה. ככל שתגיעו ליותר אודישנים, כך אתם מגדילים את הסיכוי כי תצליחו לקבל תפקיד ולהשתלב בתעשיה.

-->