הפרמטרים המשפיעים על מעבר שלכם באודישן

כשחקנים, תגיעו ללא מעט אודישנים למשחק. האם חשבתם פעם מה גורם לבוחנים להעביר אתכם שלב ועוד שלב עד לתפקיד הנחשק?

1.עד כמה הגעתם מוכנים אל האודישן

אולי הדבר הבסיסי ביותר הוא מידת המוכנות שלכם לאודישן. אל תצפו לכבוש את לבבות הבוחנים בעת שהתחלתם את המסע שלכם עם הדמות לילה קודם. אודישן חייב להיות מדויק ומושלם, וצוות הבוחנים יודע לזהות מי מהנבחנים השקיע לקראת האודישן ומי עושה אותו "על הדרך". קיבלתם זימון לאודישן כחודש לפני שהוא נערך? עברו מסע עם הדמות, אפיינו אותה, נסו לקחת אותה לכמה כיוונים ולהביא את הגרסה הטובה ביותר שלה אל האודישן.

2.עד כמה היה לכם אודישן טוב

כשנערכים אודישנים למשחק, ברור כי השחקנים שעוברים לשלבים הבאים הם אלו שהיה להם אודישן טוב. חשוב לציין זאת מאחר ואתם בני אדם עוד לפני שאתם שחקנים. לא אחת, מצב רגשי מסוים יכול לפגוע באיכות האודישן שלכם, כך שהתוצאה בסופו של דבר אינה זו שציפיתם שתהיה, וזה בסדר. במידה והיה לכם אודישן פחות טוב, חשוב שלא תלקו את עצמכם ותהיו מאוכזבים – זה חלק מהעניין ולומדים מזה.

3.האם האודישן היה מבוקש על ידי שחקנים נוספים?

דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא כמה שחקנים נוספים מתמודדים אתכם על התפקיד? ישנן סדרות שלקראתן עורכים אודישנים למשחק, כאשר מתחרים על התפקיד כ-80 שחקנים בערך. עם זאת, ישנם אודישנים שאליהם מגיעים כ-15 שחקנים שמעוניינים להבחן לתפקיד. מובן כי ככל שהביקוש לתפקיד יהיה נמוך יותר, כך יהיה לכם סיכוי גבוה יותר לקבל את התפקיד. כן חשוב שתדעו כי המידע באשר למספר הנבחנים נשאר חסוי ואינו נחשף בפניכם.

4.מידת ההתאמה שלכם אל התפקיד

צאו מנקודת הנחה כי אתם שחקנים נפלאים – אחרת לא היו קוראים לכם אל אודישנים למשחק. עם זאת, ישנם שחקנים שמתאימים לתפקיד מסוים יותר מכם, וכך גם ליהפך. אחד הדברים שתלמדו במקצוע הזה הוא שאסור לקחת דברים אישית. יום אחד אתם יכולים לעבור אודישן, למחרת לקבל תשובה שלילית ובעוד כשבוע לעבור 2 אודישנים של הפקות שונות. בסופו של דבר, מה שמכריע הוא עד כמה התפקיד יושב עליכם.

5.הזמינות שלכם לצילום הסדרה או הסרט

ואסור לשכוח לרגע כי לעתים אתם נבחנים לכמה אודישנים שונים. כך, יוצא מצב שאתם מתחייבים להפקה מסוימת שמתחילה ונגמרת בתאריכים מסוימים. במקביל, עברתם אודישנים למשחק לסדרה חדשה, אך ימי הצילום חופפים על ימי הצילום של ההפקה שבה אתם עובדים כעת. בשלבים מתקדמים באודישנים, ישאלו אתכם המלהקים האם אתם זמינים לתאריכים מסוימים. במידה והתשובה שלכם תהיה שלילית, הרי שהסיכוי שלכם לקבל את התפקיד יהיה נמוך יותר.

-->