האם נכון לתת לילד לדגמן? המדריך המלא

המון פעמים קל להאמין למיתוסים, להקשיב לאגדות אורבניות וגם לבסס את המציאות לפיהן. בפועל, האמת רחוקה מכל מה שמספרים לכם. רגע לפני שאתם משיבים בשלילה לבקשת ילדכם להגיע אל סוכנות דוגמנות לילדים, דעו את כל מה שחשוב לדעת על פיתוח קריירה לילדים בעולמות של משחק, דוגמנות ושירה.

כהורים, יש לכם שליטה מלאה על ניהול הקריירה

הדבר החשוב ביותר שעליכם להבין הוא שיש לכם שליטה מלאה על הקריירה של ילדכם. מאחר ומדובר על ילדים, הרי שאתם אלו שמקבלים עבורם את ההחלטות, אתם אלו שיגידו "כן" או "לא" ואתם אלו שתלוו אותם לאודישנים ולימי צילום. חשוב לציין זאת מאחר ובשום שלב, האחריות לא נלקחת מכם. המון הורים חוששים לחשיפה של הילדים, וזהו הדבר הראשון שהם מציגים בפני סוכנות דוגמנות לילדים.

ואכן, חשוב לקחת בחשבון את החשיפה של הילדים, ועם זאת לזכור שהחשיפה היא בעיקרה חיובית. הילדים מקבלים חיזוקים חיוביים מהסביבה, מפרגנים להם על הכישרון שלהם ומעודדים אותם להמשיך ולפתח אותו. עם זאת, במידה ואתם רוצים שהילדים יחשפו כמה שפחות, יהיה ניתן לבחור באודישנים לעבודות ספציפיות. לדוגמא: במקום פרסומת שתעלה בטלוויזיה, תגשו לאודישן לפרסומת שעולה רק בבאנרים באינטרנט.

חשוב: הרצון לדגמן – שלכם או של ילדכם?

הדבר הראשון שישאלו אתכם נציגי סוכנות דוגמנות לילדים הוא האם הגעתם לסוכנות בעקבות רצון הילדים או רצונכם. לא אחת, מגלים כי ישנם הורים שחיים את החלום שלהם דרך הילדים. במקרים שכאלו, נציגי הסוכנות יודו לכם על הזמן שהשקעתם, אך גם יבשרו לכם כי ככל הנראה לא תצאו יחד לדרך משותפת. בכדי שהילד שלכם יצליח (ובעיקר יהיה מרוצה), עליו להיות עם תשוקה רבה, עם רצון להצליח ועם כישרון מובהק.

בניית תכנית קריירה בשיתוף פעולה עם הסוכן

ישנם תפקידים המיועדים לקהל הילדים: החל מפרסומות למעדני ילדים או מותגי אופנה, דרך תפקידים של ילדים בסדרות ובסרטים ועד דוגמנות למותגי ילדים. הסוכן שעובד מטעם סוכנות דוגמנות לילדים, יבנה יחד אתכם תכנית עבודה התואמת את רצון הילדים ורצונכם, המגבלות שלכם והקווים האדומים שלכם. לדוגמא: ישנם הורים שלא מוכנים שילדיהם ידגמנו. במקרים שכאלו, הסוכן ידאג שלא להפנות אתכם לאודישנים לדוגמנות, אלא להתקמד אך ורק בפיתוח קריירת המשחק.

באודישנים והפקות – גישה רגישה ומכילה לילדים

אז האם נכון לתת לילדים לדגמן? גם באודישנים וגם בהפקות עצמן, כל הצוות מחבק את הילדים ועוטף אותם בחום, אהבה והמון פירגון. ישנה חשיבות אדירה להעצמת הילדים, כאשר לאורך כל הדרך הם מקבלים את התמיכה הנדרשת, ובעיקר את הנוכחות שלכם – ההורים. ישנם ילדים בעלי כישרון רב שללא הבמה חשים תחושת פספוס. במידה וילדכם "נולד" על הבמה, פיתוח הקריירה שלו מתחיל עם פגישה במשרדי סוכנות דוגמנות לילדים.

-->