האם ניתן להיבחן לשני תפקידים באותה סדרה?

גם אתם מגיעים בקרוב לאודישן? דעו איך אודישנים לסדרות עובדים, וכי לעתים יציעו לכם להבחן על תפקיד אחר מזה שהותאם לכם תחילה...

קיבלתם זימון לאודישן? ככה זה עובד

אז מהו התהליך שעובר מהרגע בו אתם מקבלים זימון לאודישן ועד שאתם מגיעים אל הסטודיו בו הוא מתקיים? הסוכנות בה אתם מיוצגים מקבלת הזמנות ממלהקים ובוחנים באודישנים. מוצעים מספר תפקידים, כאשר הסוכנות שלכם מייעדת אתכם לתפקיד מסוים בהתאם לכמה פרמטרים:

  • הכישרון שלכם

  • מידת ההתאמה שלכם לתפקיד

  • עד כמה התפקיד מתאים לתכנית פיתוח הקריירה שלכם

כשמקבלים אודישנים לסדרות, מובן כי ישנה מניפה רחבה של תפקידים. התפקיד עליו תבחנו יקבע על בסיס שלושה פרמטרים: צרכי ההפקה, המלצת הסוכנות ורצונכם האישי.

לעתים, הבוחנים מוצאים אתכם מתאימים לתפקיד אחר

היו מקרים מעולם, בהם הגיעו שחקנים אל אודישנים לסדרות, כאשר הם נבחנים על דמות X. לאורך האודישן, הבוחנים מבינים כי השחקנים לא ממש מתאימים לתפקד עליו הם נבחנים, אך הם בהחלט מזהים פוטנציאל באשר לדמות אחרת בסדרה. במקרה שכזה, יציעו לכם הבוחנים לאלתר קטע משחק אחר הרלוונטי לדמות Y, או שלחילופין יזמנו אתכם לאודישן נוסף כאשר יהיה עליכם ללמוד טקסט שונה של דמות אחרת.

קבלו החלטה משותפת עם הסוכנות האם התפקיד מתאים לכם

מאחר ואתם רוצים לעשות תפקידים שיוכלו לקדם את הקריירה שלכם בכיוון אליו אתם רוצים לקחת אותה, יהיה כדאי להתייעץ עם הסוכנות שלכם באשר לתפקיד הרלוונטי. לבטח גם אתם יודעים כי ישנם שחקנים שעשו תפקידים מעולים בסדרות או בסרטים, אך לאחר מכן לא שמעו מהם. הסיבה המון פעמים היא תפקיד שמזוהה אתם מדי כך שקשה ללהק אותם לתפקידים אחרים. סיבה נוספת יכולה להיות תפקיד שלא הוציא את המיטב מהם, כך שהוא שם להם רגל במקום להטיב עמם.

בהחלט כדאי להגיע אל אודישנים לסדרות בכדי להתנסות באודישנים ובכדי להכיר את הבכירים בתעשייה. עם זאת, ישנה חשיבות גדולה מאד לניהול שלכם ולדרך בה הסוכנות שלכם לוקחת אתכם בה. ניהול נכון הוא מפתח להצלחה שלכם ולהשתלבותכם בתעשייה הנחשקת כל כך.

הגיעו מראש עם ראש פתוח – רק טוב יצא מזה

מה כן חשוב לדעת? כשמגיעים אל אודישנים לסדרות, כדאי בהחלט להגיע עם ראש כמה שיותר פתוח. למרות שאתם נבחנים לדמות מסוימת, ישנם אילוצי קאסט והפקה שיכולים ברגע האחרון להציע לכם לקחת דמות אחרת ולהבחן עליה. כל עוד הדמות מתאימה לכם, אתם מתחברים אליה ואתם חשים חיבור לתסריט וההפקה, לכו על זה. כשחקנים שמגיעים אל אודישנים לסדרות, דלתות נפתחות בפניכם בכל רגע – כל מה שאתם צריכים הוא לזהות את הדלת ולהיכנס בה.

-->