האם גם דוגמנים יכולים לקבל אודישן לסדרה?

השאלה הגדולה: האם גם דוגמנים החתומים בסוכנות דוגמנות יכולים לקבל אודישנים לסדרות? התשובה אולי תפתיע, אך היא בהחלט חיובית.

כבר לא שחקנים או דוגמנים: טאלנטים

כיום, בשנת 2019, אפשר לומר שהתעשייה שונה מאד מהתעשייה שהייתה נוכחת כאן לפני עשרים שנים לערך. בעבר, הייתה תחימה ברורה בין שחקנים, דוגמנים, זמרים, רקדנים וכיוצא בזה. כך, כל "איש מקצוע" בעל כישרון מסוים, היה יכול לגשת לאודישנים הרלוונטים לתחום העיסוק העיקרי שלו. מעבר לכך, מלהקים ובוחנים באודישנים היו חוששים מאד להכניס למשבצת של שחקן מישהו שבעיקר מדגמן. כיום לעומת זאת, כל דוגמן יכול לשחק וכל זמר יכול גם לרקוד. מדוע? משום שסוכנויות שחקנים חותמות עם טאלנטים – אנשים כשרוניים בעלי מניפה רחבה של יכולות.

בסופו של דבר – הכישרון קובע

כששולחים הזמנה לסוכנויות השחקנים לשלוח את המיוצגים שלהם אל אודישנים לסדרות, עושים זאת מאחר והכישרון בסופו של דבר מה הוא מה שקובע. מה חשוב להבין? סוכנויות השחקנים כבר לא מחתימות רק שחקנים בוגרי בית ספר למשחק, אלא גם רקדנים, זמרים ודוגמנים שיודעים גם לשחק. כיום, על מנת להצליח בתעשייה, חשוב שכל מי שרוצה להשתלב בה יוכל להפגין כמה שיותר כישורים.

לכן, ניתן לראות איך דוגמניות לומדות קורס משחק מול מצלמה וכך ניגשות אל אודישנים לסדרות, ואיך שחקנים מפתחים כישרון נוסף בשירה או בריקוד. המלהקים והבוחנים באודישנים כבר לא מסתכלים על קורות החיים כקובץ יבש המשפיע על החלטתם, אלא שבסופו של דבר הכישרון שמגיע אל קידמת הבמה הוא זה הקובע.

לימודי משחק בהחלט יכולים לסייע במעבר באודישנים

האם דוגמנים יכולים להגיע להבחן באודישנים לסדרה או סרט? בהחלט! משום שכפי שנאמר, הסוכנויות השונות מעודדות את הדוגמנים לעבור קורסים במשחק. אמנם ישנם קורסים ארוכים יותר המצריכים מאותם דוגמנים להיכנס לסטטוס של "סטודנטים", אך גם ישנם קורסים קצרים יותר וממוקדים יותר שנותנים לדוגמנים את הכלים המשמעותיים ביותר.

כך, גם דוגמנים מזומנים אל אודישנים לסדרות, וישנם תקדימים ברורים: על המסך הגדול והקטן, ניתן לראות טאלנטים שהיו מוכרים בעיקר מפרסומות ומסלולי דוגמנות, אך כעת הם מככבים בסדרות ובסרטים. הדרך לעשות זאת אינה עוברת בקיצורי דרך, אלא שנדרשת עבודה קשה, השקעה ורצון רב.

חשיבות המיתוג "כטאלנט" ולא רק כ"דוגמן"

הסוכנויות השונות דואגות למתג את המיוצגים שלהם כטאלנטים, ולא כשחקנים או דוגמנים. באופן זה, מנעד האודישנים אליו ניתן להגיע רחב יותר, כך שגם פוטנציאל העבודה גדל. לכן, אפשר לראות איך דוגמנים מקבלים זימון אל אודישנים לסדרות, ואיך שחקנים מצליחים שהצליחו להיכנס אל לב הקהל הישראלי מובילים קמפיין דוגמנות מבלי שהם דוגמנים.

-->