איך נרשמים לאודישן לסדרה חדשה?

אם גם אתם לומדים בימים אלו משחק ורוצים לדעת איך באמת משיגים אודישנים, הכירו את כל הדרכים להגיע אל חדר הבחינות, שאולי תצאו ממנו עם תפקיד חדש ונחשק:

1.אודישנים הפתוחים לקהל הרחב

ראשית, ישנם אודישנים הפתוחים לקהל הרחב. אותם אודישנים מתפרסמים באינטרנט, בעיתונים, הם מגיעים לתיבות המייל ולעתים גם מתפרסמים בשלב הכתוביות של תכניות הטלוויזיה המוכרות. היתרון הגדול של אודישנים אלו הוא כמובן האפשרות שלכם להבחן בקלות יחסית, אך החיסרון הוא כמובן הביקוש הרב שיש לאותם אודישנים. המשמעות היא שסיכויי הקבלה הופכים נמוכים יותר, תוך שגם אודישן שכזה יצריך מכם להמתין ממושכות עד שיגיע תורכם.

2.אודישנים המגיעים ישירות אל הסוכנויות

הסיטואציה האידיאלית עבורכם היא לקבל אודישן ישירות מסוכנות השחקנים שלכם. כך, הסוכנות שלכם בוחנת את התפקיד, את טיב ההפקה, עד כמה תפקיד שכזה יוכל לקדם אתכם ועד כמה הוא נכון לכם על בסיס הציפיות שלכם מהקריירה. האודישנים המגיעים ישירות אל הסוכנויות אינם פתוחים לקהל הרחב, אלא שרק שחקנים הרשומים בסוכנות מסודרת יוכלו להגיע אליהם. כך, ישנו מעין פילטר מסנן ששם את הדגש על איכות השחקנים המגיעים להבחן, ולא על הכמות.

3.אודישנים המתפרסמים בבית הספר למשחק

תוכלו להשיג אודישן איכותי גם בתקופת הלימודים שלכם! אמנם מרבית האודישנים יגיעו אליכם לאחר סיום הלימודים שלכם, אך גם ישנן הפקות המחפשות סטודנטים למשחק, או כאלו שמראש מוכנות להעניק הזדמנות שווה גם לשחקנים מתחילים, גם לשחקנים מנוסים וגם לשחקנים שטרם סיימו את לימודיהם. לרוב, מודעות כאלו על אודישנים יתפרסמו בבית הספר שלכם למשחק, כך שהמודעה על אודישן מגיעה עד אליכם!

4.פניות ישירות ממלקהים והפקות

כשתצברו שם ותעשו כמה הפקות, סביר מאד להניח כי תצטרכו פחות לחפש אודישנים. ישנן הפקות ומלהקים שפונים ישירות אל שחקנים במטרה שיגיעו אל אודישן. חשוב להבין כי כל שחקן, גם כזה שהוא מאד מוכר, צריך לעבור אודישן כמו כל שחקן אחר. עם זאת, העובדה כי פונים אליכם מאפשרת לסנן את האפשרויות ולבחור באלו המתאימות ביותר לקריירה ולאתגר המקצועי. אל האודישן בכל מקרה, אתם מגיעים עם אותה נקודת פתיחה כמו כל הנבחנים האחרים.

5.פניה ישירה שלכם אל צוות ההפקה

ובנוסף, גם ישנם שחקנים שלא מתביישים כלל לפנות אל ההפקות ולבקש להגיע אל אודישן. ישנן הפקות שלא רואות זאת בעין יפה, תוך שישנן הפקות שדווקא מאד מעריכות שחקנים שפונים ומבקשים הזדמנות להבחן על תפקיד. כך או כך, פניה ישירה כזו אל ההפקה כדאי לעשות באמצעות סוכן אישי או סוכנות שחקנים – זאת מאחר והפניה מצטיירת כרשמית, רצינית ומכובדת יותר. בהצלחה!

-->