איך ניתן להתחבר לדמות שאתם צריכים לשחק?

כעת, לאחר שעברתם בהצלחה את האודישן וקיבלתם את התפקיד שחלמתם עליו, מה תוכלו לעשות על מנת להתחבר יותר לדמות שלכם?

ראשית, קראו היטב את איפיון הדמות

הדבר הבסיסי ביותר הוא לקרוא את האיפיון של הדמות. לעתים, מה ששחקנים עושים (בעיקר אלו הנמצאים בתחילת דרכם), הוא לעבור מיד לתסריט. בפועל, עליכם לדעת לעומק מי הדמות שאתם עתידים לשחק: מה היא אוהבת או לא אוהבת, איך מדברת, באיזה טון היא מדברת, מה הסגנון שלה בלבוש ומה בעברה הפך אותה למה שהיא היום. סטודנטים שלומדים קורס משחק מול מצלמה, לומדים גם לאפיין את הדמות בצורה נרחבת.

אם הייתם בראיון איתה, מה הייתם שואלים אותה?

דרך נוספת להכיר את הדמות שאתם עתידים לשחק היא לשבת איתה לכוס קפה. נסו לדמיין שאתם המראיינים והיא המראויינת: מה הייתם שואלים אותה? מובן כי השאלות שלכם צריכות להתבסס על האיפיון הקיים, כאשר באמצעות השאלות המנחות שלכם תוכלו להרחיב את הדמות ואת הקווים המאפיינים אותה. מדובר על דרך נפלאה להטמיע בכם את הדמות, כאשר מדובר על טכניקה שנלמדת בין היתר גם בלימודי קורס משחק מול מצלמה.

נסו להסתובב יום אחד בעולם בתור הדמות

אלו מכם שממש רוצים להזדהות עם הדמות ולהיכנס לנעליה, יכולים להתנהל בעולם יום אחד בתור הדמות. מובן כי במקום עבודתכם, עליכם להישאר אתם בדמותכם האמיתית. עם זאת, במידה ואתם יכולים להרשות לעצמכם יום חופשי – נסו להיות הדמות: לכו למקומות שהדמות אוהבת, התלבשו כמוהה, דברו כמוהה וכיוצא בזה. המון פעמים כניסה אל הדמות יכולה להסתכם גם בשעה אחת בבית, כשאתם מנסים להיות אותה דמות. גם שיחת טלפון דמיונית של הדמות עם דמות אחרת, יכולה לגרום לחיבור חזק שלכם.

נסו לדמיין איך היה נראה פרופיל שלה ברשתות חברתיות

ובעידן הדיגיטלי בו חיים כיום, אין אדם בוגר שאין לו פרופיל ברשת חברתית. לכן, נסו לדמיין איך היה נראה הפרופיל של הדמות בפייסבוק לדוגמא. כך, אתם יכולים ללמוד על הדמות עוד, להבין איך מתנסחת, אילו תמונות היא נוטה לשתף, באיזו תדירות היא תשתף וכיוצא בזה. לדוגמא: דמות סגורה לבטח תתחזק פרופיל פאסיבי, בעוד דמות מוחצנת יותר תרצה לתעד כל שניה ביום.

איך הייתם מתארים את הדמות לחבר קרוב שלכם?

טכניקה נוספת שתלמדו לאורך קורס משחק מול מצלמה, היא לספר לחבר קרוב שלכם על הדמות כאילו והיא חברה שלכם. מה הייתם מספרים על הדמות? הייתם מדברים עליה טובות או לא, הייתם ממליצים עליה לראיון במקום עבודה והאם הייתם מזמינים אותה ליום ההולדת שלכם? ככל שאתם מרחיבים את החיים של הדמות, כך אתם יכולים להיכנס לנעליה יותר בקלות.

-->