איך מתכוננים לאודישן על הצד הטוב ביותר?

לפניכם, 5 טיפים מעולים לקראת אודישנים:

1.שחקו את הקטע אל מול חברים

שחקנים ידועים כעם שמאד ביקורתי כלפי עצמו. עם זאת, לא תמיד אתם יכולים לראות את מה שאחרים רואים. לכן, אחד הטיפים המומלצים ביותר אליכם הוא לשחק את הקטע שאתם עתידים לעשות באודישן אל מול החברים שלכם. אותם חברים יכולים להיות החברים מהבית, החברים מבית הספר למשחק או כל פורום חברתי אחר. החברים הטובים יתנו לכם הערות בונות – כאלו שיוכלו להפוך את הקטע שלכם לקראת האודישן לטוב הרבה יותר.

2.עברו תהליך עם הדמות בהדרגה

כשאתם מגיעים אל אודישנים במטרה לקבל תפקיד בסדרה או בסרט, הרי שאתם נבחנים על דמות מסוימת. הסוכנות שלכם תיידע אתכם על איזו דמות אתם עתידים להבחן, תוך שתקבלו טקסט ספציפי ללמוד אותו. הדבר הטבעי ביותר הוא הקושי ההתחלתי אל מול הדמות: אתם לא מכירים אותה, לא יודעים איך היא מדברת וגם לא יודעים איך היא נראית. במידה רבה, אתם אלו המעצבים אותה וקובעים את "גורלה". לכן, עברו תהליך הדרגתי עם הדמות, והחלו להתכונן אל האודישן מספיק זמן לפני. כך, יש לכם זמן לגבש את הדמות ולעשות את האודישן הטוב ביותר שלכם.

3.עמידה מול המראה בהחלט יכולה לעזור

לעתים, הקהל הטוב ביותר של עצמכם הוא אתם בעצמכם! ללמוד טקסט ולהעביר אותו כמו אודישן לעצמכם בסלון, לא באמת יכול לשקף לכם עד כמה אתם מרוצים ממה שאתם עושים. לכן, אחד הטיפים הוא להתכונן אל אודישנים אל מול המראה. בזמן אמת, אתם יכולים לעצב את הדמות, לשנות את העמידה שלכם ואת הבעת הפנים שלכם. המשוב שאתם מקבלים מהמראה מאפשר לחדד את הדמות ולדייק אותה – מה שמשפיע באופן ישיר גם על הסיכוים שלכם לצלוח אודישנים.

4.הקליטו את עצמכם וצפו כעבור יומיים

במידה ויש לכם מספיק זמן לפני אודישנים, מה שהמון שחקנים עושים הוא להקליט את עצמם, ולצפות בהקלטה כעבור יומיים. כך, אתם כאילו ופותחים טלוויזיה וצופים בסדרה. נסו להיות כמה שיותר אובייקטיבים, תוך ניתוח שלכם את הדמות ואת המשחק שלכם. לעתים תצטרכו לחזק או להוריד, לחייך יותר או להביע יותר עצב וכן הלאה. ההשתקפות שלכם דרך המצלמה יכולה ללמד אתכם המון ולסייע לכם בתהליך.

5.שינה טובה בלילה, ארוחה טובה בבוקר

ומה באשר לבוקר האודישן? חלק בלתי נפרד מהצלחה במה שנקרא אודישנים, הוא ה"מוד" שלכם. לכן, הקפידו על לפחות 8 שעות שינה לפני האודישן, וגם הקפידו על ארוחת בוקר טובה ומזינה בבוקר האודישן. אתם זקוקים לאנרגיה שתאפשר לכם להיות חיוניים ולהביא את הטוב ביותר של עצמכם!

-->