איך ילדים מגיעים לאודישנים לסדרות ופרסומות?

אז איך תוכלו גם אתם הורים יקרים לסייע לילדכם לפתח את כישרונו ולהגיע אל אודישנים לילדים? לפניכם, כל הדרכים להשיג אודישן – מהורים "סוכנים" ועד בית ספר למשחק.

אודישנים המיועדים לילדים – מה חשוב לדעת?

המון הורים, ואולי גם בצדק, חוששים מאד לשלוח את ילדיהם אל אודישנים לילדים. ראשית, חשוב מאד שיגיע הורה אחד לפחות עם הילד לאודישן על מנת להעניק לו תמיכה וביטחון. שנית, דעו כי האודישנים לילדים נערכים באווירה נעימה, מחוייכת ובגובה העיניים. צוות הבוחנים פועל ברגישות, דואג לחזק את הילדים ולעודד אותם להמשיך לטפח את הכישרון שלהם ללא כל קשר לתוצאות האודישן.

לא רק הורים, אלא גם סוכנים אישיים

נדמה כי ילדי ישראל מבינים טוב יותר מההורים איך העסק של אודישנים לילדים עובד. בעידן הרשתות החברתיות, לומדים הילדים להכיר את הכוכבים האהובים עליהם מקרוב, וגם את בני משפחתם. כך, הילדים מבינים בעצמם כי המון פעמים הסוכנים של הילדים הכוכבים הם בעצם ההורים שלהם. ואכן, ישנם לא מעט כוכבי ילדים ונוער שמי שמנהל אותם הוא ההורים. חשוב להבין כי על מנת להיכנס לנעליו של סוכן, צריך להקדיש המון זמן וכי מדובר על עבודה במשרה מלאה. אותם ילדים, מגיעים אל אודישנים דרך פנייה ישירה המגיעה אל ההורים שלהם.

כשהסוכנות מפנה אתכם לאודישן

הדרך הקלאסית ביותר להגיע אל אודישנים לילדים היא דרך סוכנות שחקנים לילדים. עליכם לרשום את ילדכם לסוכנות – זאת לאחר פגישת היכרות שבה מתאמים ציפיות ובונים תכנית עבודה משותפת. הסוכנות מפנה אתכם לאודישנים שמתאימים לכישרון של ילדכם, ובהתאם לתפקידים שהוא מעוניין לעשות. כל סוכנות – גם כזו המתמקדת במשחק או כזו המתמקדת בדוגמנות, מקבלת בכל יום המון פניות לאודישנים. הילד שלכם? יגיע רק לאודישנים שמתאימים לו.

פרסומים ברשתות החברתיות ובאינסטגרם

בנוסף, ישנם גם המון פרסומים על אודישנים לילדים ברשתות החברתיות. הורים יקרים, שימו לב: הילדים ירצו בכל מחיר להגיע לאודישן ולהפגין את הכישרון שלהם. לצד האודישנים האמינים והאמיתיים שאכן פתוחים לקהל הרחב, גם ישנן לא מעט חברות לא אמינות שכל מטרתן היא לקחת את כספכם. לכן, במידה והילד שלכם נחשף אל פרסום על אודישן, בדקו היטב על איזו חברה מדובר, אילו טאלנטים רשומים בה והאם היא מוכרת לקהילת השחקנים.

אודישנים מטעם בית הספר למשחק

ובנוסף, ישנם ילדים שלוקחים חלק במסגרת מקצועית כמו בבית ספר למשחק. המון פעמים, המורים מקבלים ידיעות על אודישנים לילדים, וכך הם ממליצים על ילדים מוכשרים לאודישן. מידה רבה, אודישן שכזה יכול להיות מעולה, מאחר והילדים הנשלחים אל האודישן, מגיעים אליו לאחר שהמורה נתן עליהם המלצה בפני צוות הבוחנים. חשוב מאד להיערך אל האודישן על הצד הטוב ביותר: עם שינון טקסט משחק, הכנת קטע ריקוד או שירה וכיוצא בזה.

-->