5 טיפים שיעזרו לכם לעבור אודישן

כל שחקן רוצה להגיע לכמה שיותר אודישנים, ובעיקר לעבור כמה שיותר מהם. אם גם אתם מתכוננים בימים אלו לאודישן הבא שלכם, קחו אתכם לדרך 5 טיפים מעולים שיוכלו להפוך אתכם מפוקסים יותר, ממוקדים יותר ומכוונים יותר למטרה שלכם: לעבור את האודישן!

1.אל תספרו על האודישן לאיש

אמנם הטיפ הראשון אינו טיפ מקצועי, אך הוא בהחלט טיפ שיכול לסייע לכם. הנטייה הטבעית היא לספר לכל המכרים שלכם – מהחברים ועד בני המשפחה, כי קיבלתם אודישן. למרות שאתם רוצים לחלוק את ההתרגשות הגדולה, דעו כי מוטב תחילה לשמור את האודישן לעצמכם. מדוע? משום שאותה התרגשות הגדולה של הסובבים אתכם הופכת גם לציפיות גדולות. אותן ציפיות גדולות מכם יכולות להכניס אתכם למצב של לחץ ומתח, וחבל. אל אודישנים צריכים להגיע מרוכזים וממוקדים. בשלב זה לפחות, שמרו את האודישן לעצמכם.

2.למדו היטב את הטקסט בעל פה

אתם אמנם לא יכולים לדעת מה הבוחנים באודישן חושבים עליכם לאורך האודישן, אך אתם בהחלט יכולים לדעת מה יכול לגרום לכם להפסיד נקודות: לקרוא את הטקסט מתוך דף. כל עוד אתם מזומנים אל אודישנים לסדרות או סרטים ואפילו פרסומות, הרי שאתם אמורים להכין קטע משחק. חשוב מאד שתתלמדו את הטקסט בעל פה, ושלא יהיה מצב שאתם קוראים מהדף אל מול הבוחנים.

3.עמדו מול המראה, גם אם זה מביך אתכם

בסופו של דבר, המטרה של האודישנים היא להבין עד כמה אתם מתאימים לדמות ועד כמה אתם נכנסים אל נעליה. אתם רגילים להיות מי שאתם, ואתם לא באמת יודעים מה זה להיות מישהו אחר. לכן, הטיפ החם אליכם הוא להתכונן אל האודישן אל מול המראה. נכון, תחילה ככל הנראה תהיו נבוכים, אך מול המראה אתם יכולים לזהות עד כמה אתם בתוך הדמות, איך ניתן לאפיין אותה ולחדד אותה, אילו הבעות מחמיאות לכם ואילו לא וכיוצא בזה.

4.תרגלו נשימות ועודדו שיח פנימי מעצים

לפני אודישנים סביר מאד להניח כי תהיו מאד מתוחים. מה שהמון פעמים עושים הוא להתחיל ולהריץ מנטרות שאינן מטיבות עמכם: "אני לא מוכן מספיק", "אין, זה לא יהיה טוב" וכן הלאה. בזמן שאתם ממתינים שהבוחנים יקראו לכם, עודדו שיח פנימי מעצים: "עשיתי את הכי טוב שאני יכול", "אני יודע שאני מביא איתי ערך מוסף לדמות" וכן הלאה. שיח מעצים ונשימות יכולים להעצים אתכם, לפקס אתכם ולרכז אתכם לפני האודישן.

5.בקשו עצות מהמורים שלכם

וטיפ נוסף: אם אתם לומדים בבית ספר למשחק, בקשו מהמורים שלכם טיפים איך לצלוח אודישנים. הם ישמחו לחלוק אתכם עצות של הרגע האחרון, ואפילו לעבוד אתכם על הקטע שאתם מכינים לאודישן.

-->