5 דברים מפתיעים על אודישנים

הנה 5 דברים שעלולים להפתיע גם אתכם:

1.אודישן לא אורך יותר מרבע שעה

המון שחקנים בתחילת דרכם חוששים מאודישנים בעיקר מאחר והם לא יודעים מה מצפה להם. אותו חשש נובע בין היתר בעקבות העובדה כי רבים סבורים כי אודישן הוא מבחן ארוך, מתיש ומורכב. בפועל, רבים מופתעים לגלות כי אודישן ממוצע לא אורך יותר מכרבע שעה. שימו לב כי במידה ותעברו לאודישן הבא, סביר כי האודישן יהיה ארוך יותר שכן הוא כולל גם ראיון אישי, תיאום ציפיות מבחינת עניינים לוגיסטים וכיוצא בזה. כך או כך, סוכנות שחקנים בה אתם חתומים תנחה אתכם לפני האודישן.

2.גם כוכבים גדולים החלו את דרכם באודישן

כצופים בסדרות ובסרטים, המון פעמים המבט על הכוכבים הגדולים הוא מבט מעט עיוור. לא מעטים סבורים כי הכוכבים הגדולים פשוט נולדו אל תוך הסיטואציה הזוהרת, אך בפועל כל שחקן ושחקן היה צריך לעבור אודישנים בכדי לקבל את התפקיד בו הוא מככב. מעטים המקרים בהם שחקן מלוהק לתפקיד מסוים מבלי לעבור אודישן שבוחן התאמה בסיסית לקאסט ולדמות. כל סוכנות שחקנים דואגת ליידע את המיוצגים שלה כי קיצורי דרך אינם נחשבים לדרך – צריכים לעבור אודישן.

3.אודישן לא עולה לכם כסף

במידה ואתם לא רשומים אצל סוכנות שחקנים ואתם לא מקבלים דרכה אודישנים, סביר כי אתם מחפשים אודישנים עצמאית. לא אחת, עלו לכותרות ידיעות על סוכנים מפוקפקים שדרשו כסף משחקנים צעירים על אודישנים. שימו לב: אודישן לא אמור לעלות לכם כסף, בכלל! ההפקה המלהקת את השחקנים זקוקה לכם בדיוק כמו שאתם זקוקים לה, ומדובר על יחסי כוחות שווים לחלוטין. בעת שדורשים מכם כסף על מנת להבחן לתפקיד, דעו כי מדובר על עוקץ או חברה מאד לא אמינה.

4.לעתים, המורה שלכם למשחק יבחן אתכם באודישן

התעשיה בישראל מאד קטנה, כך שהשחקנים של היום הופכים למפיקים ולמלהקים של מחר. יכול מאד להיות מצב שמורה המשחק שלכם, זה שהכשיר אתכם והעניק לכם את הכלים המקצועיים בהם אתם עושים שימוש כיום, יהיה הבוחן שלכם באודישן. תחילה, ישנה מבוכה טבעית, אך מהר מאד תצטרכו להיכנס אל נעליו של השחקן הגדול שאתם. הבוחנים (המורים שלכם), דואגים לשמור על אובייקטיביות לטובת יתר הנבחנים באודישן.

5.לא תמיד תדעו למה אתם נבחנים

גם סוכנות שחקנים ששולחת אתכם לאודישן לא תמיד יודעת על מה אתם עתידים להבחן. ישנן הפקות ששומרות על סודיות מוחלטת באשר לתסריט ולאופי הסדרה או הסרט. המשמעות היא שתקבלו טקסט שתצטרכו לשחק אותו, יחד עם איפיון דמות בסיסי ביותר. לאיזו הפקה אתם נבחנים? לא תדעו בשלבים הראשונים. מדובר על משהו מקובל בתעשיה, שיכול מעט להקשות על האודישן ועל המוטיבציה של הנבחן.

-->